Zamknij
REKLAMA

Ulice na Gronowie na utwardzenie muszą zaczekać (zdjęcia)

18.34, 21.11.2022 a, Fot. A. Neczyński Aktualizacja: 15.53, 22.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Utwardzeniu ulic Jana Skrzetuskiego i Onufrego Zagłoby poświęcono spotkanie prezydenta Łukasza Borowiaka z mieszkańcami Gronowa. Niestety, wymienione drogi nie będą budowane w przyszłym roku.

Obydwie ulice są od dawna zamieszkałe, ale twardej nawierzchni nie mają. Pani projektant dopiero przedstawiła założenia projektu budowy tych dróg.

Już na samym początku jej prezentacji okazało się, że pani projektant opierała się na mapach internetowych, a te zawierały błędy. Ludzie nie mogli zrozumieć, jak można projektować drogę nie widząc jej w rzeczywistości, tylko w komputerze. Pani projektant mieszka i pracuje w Poznaniu.

Projekt obejmuje dwie drogi o tej samej nazwie - Jana Skrzetuskiego (nie wiadomo dlaczego obydwie drogi mają taką samą nazwę) oraz ulicę Zagłoby, która jest również gruntowa. Łącznie to około 600 metrów długości.

Po konsultacyjnym spotkaniu, jakie odbyło się w poniedziałkowy wieczór w Szkole Podstawowej numer 5 w Gronowie, biuro projektów przystąpi do pracy, ale nie ma żadnych szans, by inwestycja została zrealizowana w roku przyszłym. Prezydent tłumaczył, że absolutnie nie ma pieniędzy w budżecie miasta.

- Kiedyś, przed pandemią, inwestycja by kosztowała 650 tysięcy złotych, a dziś około 3 milionów - powiedział Łukasz Borowiak.

Jeden z mieszkańców pokazał plan budowy ulic w Gronowie na lata 2016-2025, gdzie zapisano zbudowanie 8 ulic. Do tej pory zbudowano zaledwie połowę z nich. Mimo tych zobowiązań, ulice Skrzetuskiego i Zagłoby będą zbudowane najwcześniej w roku 2024, ale i to nie jest pewne.

Mieszkańcy pytali także o inne sprawy ważne dla Gronowa. Oto, jakie otrzymali odpowiedzi:

W przyszłym roku zostaną zbudowane ulice Wiosenna i Miła. Kosz tej inwestycji, to 2,2 mln zł.

Teren byłego obozu przejściowego dla Niemców, jaki znajdował się przy ul. Myśliwskiej zostanie upamiętniony w godny sposób.

Nowy skatepark - projekt, który zwyciężył w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim zostanie zbudowany przy ul. Kordeckiego do końca czerwca przyszłego roku. Umowa z wykonawcą została już podpisana.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim zwyciężył projekt zakładający budową pierwszego odcinka drugiej drogi z Leszna do Gronowa, od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej. Cała droga zostanie prawdopodobnie zbudowana przy pomocy pieniędzy rządowych. Projekt jest już zlecony. Można spodziewać się, że ta bardzo potrzebna całemu miastu droga powstanie w latach 2024 - 2025.

 

 

 

(a, Fot. A. Neczyński )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

GronowiakGronowiak

9 1

Każdy dzień na stanowisku tego pana jest dniem straconym. Nieudolność to najłagodniejsze określenie które mam na myśli. Nie wiedziałem o tym spotkaniu, może i dobrze, bo gościa po prostu pogoniłbum z sali. 20:29, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XdXd

7 1

Ta nadworna projektantka, to jakiś niesmaczny żart. Wszystkie dotychczasowe jej realizację to kpina ze zdrowego rozsądku. W tym sensie idealnie pasuje do menażerii dowodzonej przez arcyszkodnika Łukasza B. 20:40, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GiglewiczGiglewicz

0 1

Projektantka to pomyłka, gadała sama do siebie. Chociaż ma fajne siedzenie. 08:15, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leszno -  stan umysłLeszno - stan umysł

1 1

Projektantka robi projekt drogi, której nigdy w życiu nie widziała, Łukasz Borowiak wykłada na pisowskiej uczelni przedmiot, o którym nie ma zielonego pojęcia. Leszno w pigułce. 09:17, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BolecBolec

0 0

Ogólnie porażka, ten goowniarz wiesza tylko ptaszki i parasolki. 18:17, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%