Zamknij
REKLAMA

Parlamentarzyści Lewicy w pierwszym tygodniu objazdu po Polsce spotkali się z mieszkańcami Leszna (zdjęcia)

00.28, 24.11.2022 JAC, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 21.23, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W ramach objazdu parlamentarzystów Nowej Lewicy po 150 polskich miastach, w Lesznie z mieszkańcami spotkali się: posłanka Anita Kucharska-Dziedzic oraz posłowie Robert Obaz, Krzysztof Gawkowski i Wiesław Szczepański jako gospodarz.

Goście mogą być zadowoleni, gdyż z zaproszenia skorzystało spore grono mieszkańców regionu.

- Bez Wiesława Klub Parlamentarny Nowej Lewicy nie byłby tym, czym jest - powiedział na początku swojego wystąpienia szef klubu, poseł Krzysztof Gawkowski, podkreślając doświadczenie parlamentarne leszczyńskiego posła Wiesława Szczepańskiego.

Gawkowski zwrócił uwagę na trudną sytuację półtora miliona emerytek i emerytów, którzy po śmierci współmałżonka popadają w gorszą sytuację materialną. Rozwiązaniem tego problemu miałaby być "wdowia renta", jaką jako projekt obywatelski ustawy Nowa Lewica chce wprowadzić na obrady Sejmu.

Ponadto Nowa Lewica ma wśród swych projektów m.in.: podniesienie wartości zasiłku pogrzebowego, waloryzacji emerytur zamiast "czternastki" i "piętnastki", obniżenia podatku VAT dla rozpędzenia gospodarki i w efekcie uzyskania większych wpływów do budżetu.

- Lewica nigdy nie zgodzi się na podniesienie wieku emerytalnego. To granica, której nie przekroczymy, nawet jeżeli rządzilibyśmy z Platformą Obywatelską - zastrzegł Krzysztof Gawkowski.

Zaakcentował potrzebę rozdziału państwa od kościoła, aby katechecie za prowadzenie lekcji religii płacił proboszcz, a nie minister oświaty.

Posłanka Anita Kucharska - Dziedzic wliczyła, że lekcje religii kosztują budżet państwa 2 miliardy złotych rocznie.

Poseł Robert Obaz narzekał, że jako członek Komisji Obrony o istotnych sprawach dowiaduje się wcześniej z mediów, niż na posiedzeniach, a zakupy sprzętu wojskowego określił jako chaotyczne. 

[FOTORELACJA]6987[/FOTORELACJA]

 

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PrawicaPrawica

4 0

Przecież już rządziliście i to nawet samodzielnie, to dlaczego to nie zostało zrealizowane? Nie wierzę w ani jedno Wasze słowo. Najpierw pozbędżcie się że swoich szeregów starych komuxhów, z tym Wiesławem na czele!!! 09:36, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

5 0

Towarzysz Wiesław to prawdziwa młodość nowej lewicy.
11:13, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%