Zamknij
REKLAMA

Prezes zrezygnował. Nowy zarząd szuka stażystów i praktykantów (zdjęcia)

10.00, 30.11.2022 jrs, fot. J. Rutecka-Siadek Aktualizacja: 11.36, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Leszczyńskim Stowarzyszeniu Dzieciom Niepełnosprawnym zmienił się zarząd. Prezes Władysław Nowociński podjął decyzję, że  rezygnuje z funkcji, ale obiecał, że merytorycznie chętnie będzie wspierać działania organizacji.

LSDN powstało w 1994 roku. Pierwszym prezesem stowarzyszenia był ówczesny wojewoda Eugeniusz Matyjas. Władysław Nowociński był natomiast wiceprezesem, by od 2014 roku przejąc całkowite stery w organizacji.

Na zdjęciu: Iwona Nowocińska, Elżbieta Czerwonogóra, Władysław Nowociński i Halina Ławniczak.

Misją organizacji są działania skupione na dzieciach i młodzieży niepełnosprawnej, którym jak podkreśla Władysław Nowociński, zawsze należy się szacunek i godność. 

Stowarzyszenie jest znane w regionie dzięki organizacji konkursów plastycznych "Portret Wojska Polskiego" i "Moje miejsce na Ziemi", paraolimpiady pływackiej, projektu "Już pływam", w trakcie którego niepełnosprawne dzieci i młodzież uczyły się pływać. Stowarzyszenie organizowało również konferencje naukowe i wydawało miesięcznik "Nowa Elita". 

W początkach działalności z propozycji LSDN rocznie korzystało 800 osób, z czasem liczba doszła do 3000. 

Przez 27 lat serce, a przede wszystkim ogrom pracy w działania LSDN wkładał prezes W. Nowociński, inicjator działań na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Kilka miesięcy temu zdecydował, że z powodów zdrowotnych przekaże stery kierowania stowarzyszeniem młodszym od siebie. Nowym prezesem została Danuta Wawrzyniak-Ptak.

- Znamy się krótko, ale zdałam sobie sprawę, że to był zaszczyt poznać i mieć przyjemność współpracować z panem. Chcemy, by to nadal trwało - mówiła nowa prezes. - Dla nas rodziców, którzy mają chore dzieci, działalność w stowarzyszeniu jest ważne. Chcemy kontynuować to co robiło stowarzyszenie i dodać coś od siebie. Nie zaprzepaścimy tej szansy, bo wiemy jak bardzo te działania są potrzebne dzieciom i rodzicom. 

W. Nowociński otrzymał tytuł honorowego prezesa, za który podziękował i obiecał, że póki zdrowie mu pozwoli, chętnie będzie udzielał wskazówek.

W trakcie spotkania za zaangażowanie w działalność LSDN podziękowano także Halinie Ławniczak oraz Iwonie Nowocińskiej.

Dodajmy, że nowym wiceprezesem jest Beata Szymańska, a skarbnikiem - Małgorzata Marciniak.

- To co było organizowane w stowarzyszeniu trzeba kontynuować, ale bardzo mi zależy na stworzeniu grupy wsparcia, by rodzice zaczęli się integrować, bo wiem jak bardzo jest to potrzebne. Chcemy wyjść z nowymi inicjatywami dla dzieci i rodziców, łącznie ze znalezieniem dla tych działań miejsca - dodała prezes D. Wawrzyniak-Ptak.

 

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%