Zamknij
REKLAMA

Święty Mikołaj jest w Lesznie i wiadomo, gdzie się zatrzymał (zdjęcia)

16.52, 30.11.2022 jrs, fot. J. Rutecka-Siadek Aktualizacja: 19.45, 08.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Święty Mikołaj wpadł do Leszna na zaproszenie Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności. Tak mu się spodobało, że postanowił zostać w tym miejscu prawie do Wigilii. 

W siedzibie stowarzyszenia przy pl. Metziga w Lesznie od wejścia można poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Słychać kolędy, a korytarze są udekorowane. A kiedy wejdzie się na ostatnią kondygnację, wtedy można spotkać się ze św. Mikołajem.

- Który przywiózł ze sobą dobrą energię - zapewnia Katarzyna Jaśkowiak, prezes Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

Miejsce, które służyło za magazyn, zmieniło się diametralnie. W Chatce św. Mikołaja jest przede wszystkim bardzo przytulne. Widać, że pomysłodawcy i wykonawcy zadbali o detale, które złożone w całość tworzą świąteczną atmosferę.

- Święty Mikołaj ma stemple oraz imienne certyfikaty potwierdzające wizytę w jego chatce. Będzie rozdawał mikołajowe czapki, by dzieci o nim pamiętały przez kolejne miesiące, będzie też częstował ciepłymi lodami i czekoladą.

Dzieci, które odwiedzą chatkę będą mogły zobaczyć jak wygląda praca św. Mikołaja czyli jak są szykowane prezenty, jak pracuje świąteczna poczta i jak pracują elfy.

Chatka św. Mikołaja na razie jest czynna do 21 grudnia, ale jeśli będzie zainteresowanie wizytami w niej, termin zostanie wydłużony.

Miejsce jest czynne w godz. od 8 do 14:45 dla grup zorganizowanych. Wizyty indywidualne muszą być umawiane telefonicznie: 508 389 160, 539 613 017.  Obowiązują opłaty.

Wizyta może trwać do półtorej godziny, w zależności od rodzaju warsztatów.

[FOTORELACJA]7002[/FOTORELACJA]

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%