Zamknij

Koncert i zbiórka na leczenie Pawła z Motor Klubu i wsparcie jego rodziny

09:20, 09.12.2022 Aktualizacja: 20:53, 09.12.2022
Skomentuj

Przyjaciele Pawła Dudziaka, właściciela Motor Klubu na starówce w Lesznie, organizują zbiórkę pieniędzy oraz koncert. Fundusze są potrzebne na leczenie Pawła i wsparcie jego żony oraz niepełnosprawnej córki. 

Właściciel Motor Klubu przebywa w szpitalu po zdarzeniu do jakiego doszło w weekend. Został znaleziony, w ciężkim stanie, w swoim klubie. Przebywa w szpitalu.

Za zgodą rodziny przyjaciele Pawła Dudziaka organizują koncert, który ma się odbyć w sobotę, 17 grudnia o godz. 16 w Starej Gazowni. Już widomo, że podczas imprezy zagrają: - Berlin Blues, Bedrock Blues, Good Evening.

"Prosimy wszystkich o absolutne powstrzymanie się od rozprzestrzeniania bolesnych dla rodziny i samego Pawła plotek, tym bardziej o udziale obcokrajowców. Skupiamy się na pomocy Pawłowi i jego rodzinie" - apelują organizatorzy wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Drugą inicjatywą na rzecz Pawła Dudziaka i jego rodziny jest zbiórka pieniędzy. Jej organizatorzy piszą tak:

"Baran to tak naprawdę Paweł Dudziak i jego motocyklowa ksywa kojarzy nam się wszystkim z siłą i upartością. Prowadził swój lokal przez wszystkie kolejne zawieruchy historii. W tym lokalu rodziły się zespoły, które miały tam pierwsze swoje koncerty. Tutaj co roku można było zrobić imprezę z okazji Finału WOŚP, gdy wszystkie inne instytucje zawodziły. W Motorze zawsze można było zagrać koncert i zebrać do puszki dla dzieciaków.

Tutaj robiono imprezy charytatywne, gdy ktoś tego nagle potrzebował. Przez ponad 20 lat aktywnej działalności tego lokalu, zrobić imprezę i zebrać pieniądze na leczenie, było proste jak drut. Setki ludzi się znało nawzajem i podejmowało organizacji takich wydarzeń, a skarbonki zapełniały się w jeden wieczór. Wszystko w cieniu lokalu, który z mozołem, dzień za dniem otwierał i nocą lub nad ranem zamykał Paweł. 

Nigdy nie odmówił. Pomógł zawsze tak jak potrafił. Przyjął każdego. Ze wszystkim.

Dziś Paweł leży na oddziale intensywnej opieki i anestezjologii w szpitalu w Lesznie w stanie śpiączki farmakologicznej.

Ogromny uraz mózgu. Operacja usunięcia krwiaka znad prawej półkuli mózgu. 

Wydarzenia z nocy z 30 listopada na 1 grudnia 2022 niechaj pozostaną tajemnicą Pawła i jego najbliższych, którzy dziś muszą się mierzyć z tą tragedią. Nie był obecny w domu od poprzedniego popołudnia. Poszedł przygotować lokal na wieczór. Gdy nazajutrz nie wracał długo, rodzina rozpoczęła poszukiwania. Lokal był zamknięty. Poszukiwania skupiono zatem na innych miejscach. Wieczorem przy pomocy Straży Pożarnej służby weszły do lokalu, na wezwanie rodziny. Pawła znaleziono w lokalu na podłodze z poważnymi obrażeniami ciała, w tym krwiaka w głowie, który omal odebrał Pawłowi życie.

Powstało w Internecie już całe mnóstwo teorii na temat wydarzeń tamtej nocy. Oskarża się obcokrajowców o napad i pobicie i wiele innych wyssanych z palca teorii domorosłych detektywów.

Dziś chcemy o nich zapomnieć, by zadać rodzinie Pawła jedno pytanie:

- jak Wam teraz pomóc?

Ania, żona Pawła nie poddaje się. Mózg Pawła jest w złym stanie. Jednak są specjaliści, którzy mogą Pawłowi pomóc. Dopóki istnieje taki choćby cień szansy, rodzina się nie podda i my też nie możemy.

Tymczasem nie wiadomo za bardzo co dalej. Czekamy. O Pawła trzeba dbać w tym stanie w sposób szczególny. Taka opieka kosztuje, a rodzinie Pawła został tylko zasiłek pielęgnacyjny na niepełnosprawną córkę.

Pomóżmy Pawłowi i rodzinie Pawła. Czekają ich wydatki, o których nawet nie myśleli jeszcze tydzień temu. Czasy są ciężkie, a już szczególnie nie łaskawe dla gastronomów, jak Paweł, który rodzinę utrzymywał do tej pory i niechaj do tego wróci tak szybko, jak to możliwe. Najpierw obostrzenia pandemiczne, a później kryzys gospodarczy wywołany sytuacją za wschodnią granicą i reakcją rynków na nałożone embarga na Rosję. To wszystko pogrążyło branżę gastronomiczną, zwłaszcza w tak małym wydaniu jak leszczyński kultowy Motor Klub.

Każda, nawet najmniejsza wpłata się liczy. 

Uwaga. Ważne.

Rodzina Pawła wyraża pełną zgodę na przeprowadzenie zbiórki."

Link do zbiórki tutaj.

(lm, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Bryan Bryan

10 2

Ciekawe ,to że jest w takim stanie to napewno nie jest jego zasługą. Musiał mieć w tym udział ktoś inny .Nie wiem kto chce coś tu zatuszować .

10:24, 09.12.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

7 0

Szanowna Redakcjo listopad liczy 30 dni... I tak o rok...

12:15, 09.12.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%