Zamknij
REKLAMA

Leszek Janusz odebrał nagrodę od dziennikarzy "ABC" i leszno24.pl

13.55, 23.01.2023 ceg, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 09.58, 28.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Wszystkie tytuły Ludzi Roku 2022, przyznawane przez dziennikarzy gazety "ABC" i portalu leszno24.pl, trafiły już do swoich adresatów. W poniedziałek otrzymał go ostatni z naszych laureatów.

W siedzibie redakcji gościliśmy Leszka Janusza. To jeden z najbardziej znanych leszczyńskich przedsiębiorców pokolenia, które rozpoczynało prywatną działalność po transformacji gospodarczej kraju. W 1995 roku sprowadził do Leszna szwedzką firmę Arot i został prezesem nowej spółki. Później był szefem firmy Frili, stworzył też, już jako współwłaściciel i partner Szwedów, nowe przedsiębiorstwo ViaCon w Rydzynie.  

Jego wielką pasją od lat jest tenis i po zakończeniu pracy w rydzyńskiej firmie zaczął się w niej na dobre realizować. Kupił od Danuty Gudzowaty korty tenisowe znajdujące się w kompleksie Pływalni Akwawit. Na tym terenie zbudował imponującą halę tenisową. Kupił także hotel Akwawit. Korty tętnią życiem, hotel już działa.

Zgodnie z zapowiedziami w Lesznie organizowane są prestiżowe turnieje tenisowe, a prawdziwą wisienką na torcie będą dwa mecze Pucharu Davisa. W następny weekend w akcji będzie można podziwiać zespoły Ukrainy i Boliwii oraz Gruzji i Libanu.

- Myślę, że to będzie spora gratka i bardzo ciekawe wydarzenie dla fanów sportu w regionie. Serdecznie zapraszamy na nasze korty wszystkich miłośników tenisa, aby z bliska i na żywo przyglądali się międzynarodowej rywalizacji  - powiedział Leszek Janusz.

Wyróżnienie - Ludzie Roku 2022 gazety "ABC" i portalu leszno24.pl wręczyli mu przedstawiciele naszej redakcji Antoni Neczyński i Dariusz Cegielski.

[ZT]56840[/ZT]

[ZT]56934[/ZT]

[ZT]56941[/ZT]

[ZT]57091[/ZT]

 

(ceg, Fot. J. Kuik)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%