W sobotę i niedzielę, 16 i 17 grudnia 2023 przypada Weekend Cudów. Do tysięcy rodzin i osób samotnych w całym kraju docierają Szlachetne Paczki. My odwiedziliśmy leszczyński magazyn, który jest zlokalizowany w sali wiejskiej w Strzyżewicach.
Pod budynek przy ul. Lotniczej 10 od samego sobotnie poranka podjeżdżają auta. Darczyńcy przywożą paczki, a wolontariusze jej odbierają, układają w magazynie, a potem pakują do samochodów i zawożą do tych osób i rodzin, którym są tak bardzo potrzebne.
W Strzyżewicach zlokalizowany jest magazyn Szlachetnej Paczki Leszno, który obejmuje powiat leszczyński. W tegoroczną akcję zaangażowanych jest około dwudziestu wolontariuszy, którzy mają wsparcie ponad dwudziestu firm oraz gminy Święciechowa, która użyczyła świetlicy. Szlachetne Paczki dotrą w tym roku do ponad 30 odbiorców mieszkających w powiecie leszczyńskim.
- Paczki otrzymają rodziny wielodzietne, osoby samotne, starsze, niepełnosprawne. Staramy się docierać do ludzi z tak zwanej "cichej biedy", którzy sami nie proszą o pomoc - mówi Wiesława Pazoła, koordynatorka regionalna Szlachetnej Paczki Leszno.
W paczkach są różności:
- Od artykułów spożywczych, codziennej potrzeby, chemicznych, po odzież, zabawki dla dzieci, sprzęty medyczne, lodówki, pralki, suszarki, gazówki. Mamy na przykład zmywarkę dla niepełnosprawnego pana, który nie jest w stanie sam sobie pozmywać, pościele, kołdry... Mamy także bony na prawo jazdy, bo to jest bardzo droga potrzeba, na którą nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić.
Wśród darczyńców Szlachetnej Paczki jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie.
- Od wielu lat angażujemy się w tę akcję - mówi nauczycielka Agnieszka Płóciniczak. W tym roku, uczniowie i pracownicy ekonomika przygotowali paczkę dla ojca samotnie wychowującego dwie córki. Rodzina otrzyma aż 11 kartonów z darami. Będą to m.in.: pralka, produkty żywnościowe, chemiczne, ubranka dla dziewczynek, zabawki, lalki Barbie, przybory szkolne.
- Chcemy pomagać, dlatego angażujemy się w Szlachetną Paczkę. Warto pomagać, chociażby najmniejszym gestem - podkreśla uczennica Klaudia Wudarczak.
Wartość paczek, jakie ze Strzyżewic trafią w weekend do potrzebujących osób i rodzin wynosi od ok. 2 tysięcy do ponad 8 tysięcy złotych.
- Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wszystkim, którzy wsparli akcję w inny sposób, na przykład transportem, drukiem, jedzeniem, czy napojami - mówi koordynatorka Szlachetnej Paczki w Lesznie.
[FOTORELACJA]8215[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz