W środę, 17 grudnia w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie odbyły się wyjątkowe zajęcia warsztatowe.
W świątecznej atmosferze uczniowie z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością intelektualną doskonalili swoje umiejętności poznawcze i motoryczne.
Stanowiska z atrakcyjnymi zadaniami były przygotowane w taki sposób, aby każdy uczeń mógł odnieść sukces i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Zwieńczeniem wspólnej zabawy była wizyta wyjątkowych gości: Elfa ze słodkimi upominkami oraz świętego Mikołaja (Tumko Team) z wymarzonymi prezentami.
Aby docenić zaangażowanie gościa z Laponii, otrzymał on pamiątkowy podarunek z rąk dyrektorki Zespołu Szkół Specjalnych Wioletty Lewandowskiej.
W ten sposób została zapoczątkowana nowa tradycja szkoły. Pomysł zorganizowania warsztatów zrodził się w głowach dwóch nauczycielek Beaty Kamieniarz i Dagmary Wawrzyniak już kilka miesięcy temu. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Razem z Nami", Radą Rodziców oraz wolontariuszami udało się przekształcić te plany w realne wydarzenie, które pozostanie w pamięci uczniów na długo. To z pewnością nie ostatnie zajęcia tego typu.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11761"}
::reaction{"type":"full","item":"81504"}
::news{"type":"see-also","item":"81495"}
::news{"type":"see-also","item":"81459"}
::news{"type":"see-also","item":"81444"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz