Zamknij

Węgiel z MPEC-u schodzi na pniu. Dostaw państwowego wciąż nie ma

08.00, 05.12.2022 J.W., Fot. Freepik Aktualizacja: 09.33, 07.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej posiada węgiel po 1995 zł za tonę. To towar sprzedawany dzięki współpracy z WIK Rybnik. Schodzi na pniu. Zapowiadany węgiel tzw. rządowy wciąż do Leszna nie dotarł.

Skąd pochodzi węgiel dostarczany przez spółkę WIK? Prezes MPEC-u Bartosz Rzeźniczak poinformował nas, że z polskich kopalń oraz z Kazachstanu i Kolumbii. Zapewnił, że ma dobrą kaloryczność.

- To solidnej jakości węgiel, sprzedawaliśmy go już w poprzednich tygodniach i żadnych reklamacji, czy narzekań ze strony klientów nie było - mówi Bartosz Rzeźniczak.

Do kupienia jest ekogroszek, orzech II klasy (polski) i kostka. Każdy rodzaj po 1995 zł za tonę. Ale z poprzedniej dostawy zostało już niewiele węgla – schodzi na pniu. Następna dostawa ma być w poniedziałek - po 50 ton z każdego gatunku. Dziennie w MPEC-u sprzedaje się około 12 ton. W godz. 9-14. Obsługa jednego klienta, a więc załadunek węgla i jego transport do klientów (niemal wszyscy zamawiają razem z dostawą - kosztuje 50 zł za tonę) zajmuje mniej więcej godzinę. Zatem dziennie obsłużonych może być średnio 6-7 klientów.

Jeden klient może kupić do 2 ton węgla - taki limit obowiązuje cały czas. Aby go nabyć trzeba najpierw złożyć zamówienie - bezpośrednio w MPEC-u albo elektronicznie na stronie internetowej przedsiębiorstwa (MPEC preferuje tę formę), następnie klient otrzymuje fakturę proforma od spółki WIK i opłaca należność. Później może odebrać węgiel w MPEC-u lub skorzystać z dostawy (wtedy otrzymuje ostateczną fakturę). Klient musi jednak przedstawić zaświadczenie z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków potwierdzające, że źródłem ogrzewania mieszkania lub domu jest węgiel oraz zaświadczenie z MOPR o przyznaniu mu dodatku węglowego.

 

 

(J.W., Fot. Freepik)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SylwiaSylwia

1 0

Ważne że węgiel jest do kupienia i mieszkańcy Leszna będą mieli czym ogrzewać się tej (jak za dawnych czasów) mroźnej zimy. To znaczy jesieni. Bo jeszcze jesień jest. Zmyliły mnie temperatury za oknem. 09:42, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdańskgdańsk

0 0

Premier mówił, że nie macie miejsca na przyjęcie węgla z portu. 13:02, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fotafota

0 0

fota powala taka aszloh podsumowująca artykól brawo 17:56, 27.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%