Starsi floreciści walczyli w weekend nad Odrą, a młodsi nad Brdą

13:26, 07.10.2019 o, Fot. archiwum Aktualizacja: 13:35, 07.10.2019

Floreciści zainaugurowali w niedzielę nowy sezon. We Wrocławiu odbył się I Puchar Polski seniorów zaliczany do cyklu KGHM Tour.

Impreza zgromadziła na starcie rekordową ilość zawodników. Było ich ponad 90. W tym gronie nie brakowało leszczynian - tych starszych i młodszych.

Najlepiej z naszych zawodników poradzili sobie wychowankowie IKS-u Leszno w barwach AZS-AWF Poznań, czyli Bartosz Cegielski i Adrian Wojtkowiak. Los sprawił, że obaj wpadli na siebie w 1/8 finału. Bratobójczy pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść Adrian, który pokonał Bartka 15:8. Pierwszy z nich zajął ostatecznie piąte miejsce, a drugi ukończył zawody na dziesiątej pozycji.

Leszczyńska młodzież z IKS-u zajmowała następujące lokaty: 44. Szymon Pacholczyk, 59. Dawid Piosik, 62. Arkadiusz Gajda, 65. Mikołaj Ossentowski, 69. Tobiasz Waściński. Na 72. pozycji sklasyfikowano Mikołaja Rygusa z Polonii 1912 Leszno, 74, był Jakub Smuda (IKS), 75. wychowanek Polonii w barwach klubu Wrocławianie - Maciej Miętki i 78. Robert Andersch (Polonia).

W rozegranych w weekend nad Brdą XVIII Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi leszczynianie. W kategorii U-14 florecistów aż trzech z nich stanęło na podium. Drugie miejsce zajął Filip Winkhof (IKS Leszno), a trzecie Jakub Fogt (Polonia 1912 Leszno) i Marcin Radajewski (IKS Leszno).