Siatkarskie derby Wielkopolski w III lidze siatkarzy. Górą byli w nich gospodarze (zdjęcia)

20:31, 30.11.2019 D.C. Fot. UKS 9 Leszno Aktualizacja: 11:04, 01.12.2019

W sobotnich derbach Wielkopolski w III lidze, siatkarze UKS 9 Leszno podejmowali UKS SMS Joker Piła.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz i od razu narzucili rywalom swój rytm gry. Pierwszego seta wygrali 25:20. Gdy wydawało się, że podobnie będzie w drugiej partii, goście wzięli się w garść i to oni rozstrzygnęli tę część meczu w stosunku 25:23. Kibice obejrzeli w niej kawał dobrej siatkówki, gdzie walczono ambitnie o każdy punkt.

Na tym jednak emocje w hali na Zatorzu się skończyły. Dwa następne sety należały już bowiem do podopiecznych Roberta Klimkowskiego. Silna zagrywka, szczelny blok i dokładna asekuracja, były kluczem do sukcesu i wygranej w następnych odsłonach - odpowiednio 25:18 i 25:19.

Cenny komplet 3 punktów trafił zatem na konto leszczyńskiej drużyny.