Zamknij

W Trapezie, podczas niedzielnego meczu koszykarek Pompax Tęczy Leszno, zainaugurowano akcję "Kropla wody dla Australii" (zdjęcia)

18:49, 12.01.2020 D.C. Fot. P. Piotrowski Aktualizacja: 10:32, 13.01.2020
Skomentuj

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno rozpoczęły nowy rok od zwycięstwa. W drugoligowym spotkaniu pewnie pokonały u siebie MKS MOS Konin 86:38.

Niedzielny mecz w Trapezie miał specjalną oprawę. Była ona związana z akcją "Kropla wody dla Australii", zainicjowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, z jej prezesem Rafałem Zalesińskim na czele.

Na hali było wiele akcentów z antypodów: wystawa zdjęć z objętej gigantycznymi pożarami Australii, flaga tego kraju, ulotki na temat akcji (uruchomiono już konto, na które można dokonywać wpłat, a w planach są koncerty czy publiczne zbiórki pieniędzy), występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 im. Baśniowa Kraina oraz - w przerwach spotkania - przeboje muzyczne z dalekiego kontynentu.

Sam mecz nie dostarczył zbyt wielu emocji. Zdecydowanymi faworytkami były leszczynianki i nie zawiodły, choć - zwłaszcza w drugiej kwarcie - ambitnie grające rywalki traciły jedynie 3 punkty do "Tęczowych".

Po zmianie stron wyraźnie dominowały już nasze koszykarki. Ich przewaga rosła z każdą minutą i ostatecznie skończyło się na wygranej 86:38.

Punkty dla Tęczy zdobyły: Walentowska 20, Plucińska 14, Hołtyn 10, Kowalska i Skrzypczak po 9, Pietrzak 6, Raczyńska 5, Targosz i Arczewska po 4, Franckowiak 3, Kuczyk 2 i Matuszewska 0.