Zamknij
REKLAMA

Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie ma złudzeń co do rozgrywek Futsal Ekstraklasy!

13:34, 14.05.2020 | D.C.
Skomentuj
REKLAMA

Na początku tego tygodnia miały zapaść ostateczne decyzje w sprawie zawieszonych rozgrywek w Futsal Ekstraklasie, gdzie występuje drużyna GI Malepszy Leszno. Na razie jest cisza w tej sprawie, ale...

Prezes PZPN Zbigniew Boniek, w wywiadzie udzielonym dla portalu interia.pl wyznał, że nie widzi szans na kontynuację obecnego sezonu.

- Prowadzenie rozgrywek w zamkniętych halach jest znacznie bardziej ryzykowne, niż na otwartym stadionie. Poza tym, nie ma sensu prowadzenie halowych rozgrywek w pełni lata - uważa szef piłkarskiej centrali.

Należy się zatem spodziewać definitywnego zakończenia rozgrywek bez spadków. Od nowego sezonu mają dojść natomiast trzy najlepsze drużyny z I ligi. Futsal Ekstraklasa liczyłaby zatem aż 17 zespołów.

Z kolei w sezonie 2020/2021 ma spaść z krajowej elity aż sześć ekip, a tylko trzy awansują. Tym samym liga wróci do składu 14 drużyn, tak jak to jest obecnie.

AKTUALIZACJA (godz. 18): Rozgrywki sezonu 2019/2020 oficjalnie zakończone! Jest długo oczekiwana decyzja PZPN dotycząca rozgrywek futsalowych. 

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 18 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce, przy czym wszystkie drużyny utrzymują się w tych rozgrywkach i przystąpią do nich w sezonie 2020/2021. Mistrzem Polski została więc drużyna Rekordu Bielsko-Biała. Bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy uzyskały Team Lębork i KS Gredar Futsal Brzeg

(D.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA