Zamknij
REKLAMA

Jędrzej Kędziora nie jest już trenerem piłkarzy Polonii 1912 Leszno!

14:33, 30.05.2020 | D.C. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek poznamy nazwisko nowego szkoleniowca piłkarzy czwartoligowej Polonii 1912 Leszno. Zastąpi on na tym stanowisku dotychczasowego trenera Jędrzeja Kędziorę.

Kontrakt szkoleniowca wygasa wprawdzie dopiero pod koniec czerwca, ale już miesiąc wcześniej podziękowano trenerowi za pracę. W Lesznie spędził trzy sezony.

W 2017 roku podjął się niełatwego zadania. Mimo wielu przeciwieństw awansował z drużyną do nowej IV ligi. Łatwo nie było, bo do końca zespół walczył o premiowane miejsce.

- Profesjonalizm i charyzma, tym wyróżniał się Jędrzej Kędziora spośród wszystkich trenerów - czytamy na oficjalnym profilu leszczyńskiego klubu. - Człowiek wielkiej piłki w małym klubie. Potrafił otworzyć wiele drzwi w piłkarskim świecie. To dzięki niemu poloniści mogli regularnie mierzyć się w sparingach z ekipami z Poznania, Lubina, Legnicy czy Głogowa. W meczach ligowych bywało różnie – były fantastyczne serie meczów bez przegranej gdy rywale drżeli na słowa Polonia Leszno, ale były też i te słabsze mecze, po których trudno było się podnieść. Ostateczny ligowy bilans 3 lat drużyny pod wodzą Jędrzeja Kędziory to 39 zwycięstw 13 remisów i 33 porażki. Stosunek bramek 144:114. To oczywiście statystyka bo za tym wszystkim stoi ciężka praca trenera i zawodników. Do tego dochodzi także praca społeczna na rzecz klubu, którą zawsze trzeba podkreślać.

Wiemy, że serce Jędrzeja stało się trochę w biało-czerwonych barwach. Dzisiaj przyszedł czas pożegnania. Decyzją zarządu Jędrzej Kędziora kończy swoją trzyletnią misję. Mówimy "Dziękujemy i do widzenia trenerze", bo kto wie dokąd prowadzą nasze drogi i czy gdzieś tam w przyszłości znowu się nie spotkają.

W poniedziałek, na wieczornych zajęciach z zespołem, przedstawiony zostanie nowy szkoleniowiec.

(D.C. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA