Zamknij
REKLAMA

Meczu z Falubazem nie będzie. Żużlowcy Fogo Unii przejdą dodatkowe testy

22:41, 14.07.2020 | D.C. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Fogo Unia Leszno i ROW Rybnik mają problem. Wynika on z tego, że u jednej z osób przebywających w parkingu na meczu w Rybniku potwierdzono obecność koronawirusa.

Pozytywny wynik testu stał się udziałem jednej z osób przebywających w parku maszyn podczas meczu ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z dnia 10 lipca. Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych.

PGE Ekstraliga została o tym fakcie poinformowana 14 lipca w godzinach popołudniowych.

W związku z tym powzięto decyzje, zgodnie z przygotowaną wcześniej i gotową na takie przypadki procedurą kryzysową o:

– przełożeniu meczów 6. rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik – Eltrox Włókniarz Częstochowa (17 lipca) oraz Fogo Unia Leszno – RM Solar Falubaz Zielona Góra (19 lipca)

– wprowadzeniu obowiązkowej domowej izolacji od dnia 14 lipca dla wszystkich zawodników ROW Rybnik i Fogo Unii Leszno wraz z mechanikami zawodników i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób funkcyjnych przebywających w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z 10 lipca)

– zakazu wszelkiej aktywności sportowej dla zawodników uczestniczących w meczu ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z 10 lipca

– przeprowadzeniu testów genetycznych na obecność koronawirusa dla wszystkich zawodników ROW Rybnik i Fogo Unii Leszno wraz z mechanikami i sztabami szkoleniowymi oraz osobami funkcyjnymi przebywającymi w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z 10 lipca)

Zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne na obecność koronawirusa przeprowadza się w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. W związku z tym, licząc, że mecz 5. rundy PGE Ekstraligi ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno odbył się 10 lipca, wszystkie testy dla uczestników tego meczu (zawodnicy, mechanicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby funkcyjne przebywające w parku maszyn) odbędą się, w porozumieniu z firmą INVICTA, najwcześniej 20 lipca. Koszty testów pokryje Ekstraliga Żużlowa.

Po uzyskaniu negatywnych wyników testów, drużyny ROW Rybnik i Fogo Unia Leszno wrócą do normalnego rytmu sezonu 2020 w PGE Ekstralidze. Terminy zaległych meczów z ich udziałem ustali w osobnym komunikacie PGE Ekstraliga.

(D.C. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz