To był bardzo udany weekend dla młodych lekkoatletów Achillesa Leszno

11:37, 14.09.2020 D.C. Fot. Achilles Leszno Aktualizacja: 08:42, 15.09.2020

Wiele radości i satysfakcji przyniosły zawodnikom i trenerom UKS Achilles Leszno Mistrzostwa Polski Juniorów U-20, które odbyły się Radomiu.

Rewelacyjny występ zanotowała Jolanta Klimasz. Podopieczna trenerki Hanny Górskiej zdobyła brązowy medal w rzucie młotem. Osiągnęła 53,96 m. W rzucie dyskiem zajęła szóste miejsce z rezultatem 38,79 m.

Również w rzucie młotem Monika Kuśpiel ustanowiła rekord życiowy i wywalczyła wysokie 11. miejsce. Jej finałowy wynik to 40,98 m.

Bardzo mocno "zapracowana" podczas mistrzostw była Ewelina Maciejewska, prowadzona przez trenera Dariusza Górskiego. W trójskoku była piąta z wynikiem 11,87 m, a w skoku w dal jedenasta (5,39 m). Grzegorz Walewski - podopieczny Filipa Zdonka - startujący na dystansie 2000 m z przeszkodami zajmął 13. lokatę z czasem 6,43,56.

Na zakończenie Mistrzostw Polski dotarła do nas jeszcze jedna miła wiadomość: Jolanta Klimasz została powołana do kadry narodowej juniorów na lekkoatletyczny mecz międzypaństwowy, który odbędzie się w Karpaczu 20 września.

Młodzież leszczyńskiego klubu startowała w niedzielę w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. Złoty medal w biegu na 2000 m zdobyła Zofia Teofilewska (6,53,05 - życiówka). Na najwyższym stopniu podium stanął także Jakub Pracharczyk w rzucie młotem, uzyskując 50,17 m (rekord życiowy).

Oboje wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski Młodzików.