Lekkoatleci Krokusa Astromal Leszno startowali w Radomiu i Poznaniu. Z jakim skutkiem?

09:57, 16.09.2020 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 10:04, 16.09.2020

Kolejne starty mają za sobą młodzi lekkoatleci Krokusa Astromal Leszno. Tym razem rywalizowali w Radomiu i Poznaniu.

W Radomiu, w mistrzostwach Polski juniorów, wystąpi Eryk Świergocki. W biegu na 110 metrów przez płotki 2 setnych sekundy zabrakło mu do finału A i poprawienia rekordu życiowego.

- Wystarczyło to tylko na finał B, który Eryk wygrał - poinformował nas trener Krzysztof Ptak.

W Poznaniu odbyły się z kolei Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. Udanie zaprezentowała się w nich Julia Dutka (na zdjęciu), która zdobyła srebro w biegu na 2000 metrów. Uzyskała 7:07,82, co jest jej nowym rekordem życiowym. Na najniższym stopniu podium w biegu na 80 metrów przez płotki stanęła Julia Cymbalista z czasem 13,09.

- Zapunktowały także Julia Konury w biegu na 300 metrów oraz Klaudia Rydylkwiecz w skoku wzwyż - zakończył opiekun leszczyńskiego klubu.