Kolejne sukcesy leszczyńskich szermierzy. Tym razem podium MP dla młodzików

10:46, 18.10.2020 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 10:59, 18.10.2020

Po ubiegłotygodniowym sukcesie florecistów z naszego regionu w mistrzostwach Polski seniorów (złoto w drużynie dla Bartosza Cegielskiego i Adriana Wojtkowiaka) równie dobrze spisali się młodzicy. Z Obornik Śląskich przywieźli dwa krążki krajowego czempionatu.

W turnieju indywidualnym zawodników do lat 14 brąz zdobył Jakub Fogt z Polonii 1912 Leszno. W półfinale przegrał z Idzim Durajem, późniejszym złotym medalistą, 8:12. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Gracjan Waściński (IKS Leszno), 11. był Cezary Ginter, a 19. Odyseusz Ciesielski (obaj także IKS). Pozostali leszczynianie znaleźli się poza "32".

W turnieju drużynowym ekipa IKS-u Leszno w składzie: Waściński, Ginter, Ciesielski i Leśniarek zdobyła srebrny medal. W finale ulegli UKS Atenie Gdańsk 22:36. Zespół Polonii 1912 Leszno nie startował.