Twierdza Rydzyna padła. Rycerzom nie udało sie odnieść ósmego zwycięstwa w sezonie

20:09, 21.11.2020 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 20:15, 21.11.2020

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu pierwszej porażki w rozgrywkach II ligi doznali koszykarze Rycerzy Rydzyna. W sobotni wieczór przegrali u siebie z Koszem Pleszew.

Lider grupy D już w środę, nie bez trudu, uporał się u siebie z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Tym razem został zastopowany przez graczy z Pleszewa. Oni prowadzili już po pierwszej kwarcie 24:23. W drugiej górą byli nasi koszykarze (23:15), którzy musieli sobie radzić bez Dawida Bręka. Tym samym do przerwy było 46:39 dla ekipy z Rydzyny.

Trzecia odsłona była udana dla rywali. Wygrali ją 24:15 i przed ostatnia kwartę pleszewianie prowadzili 2 "oczkami". Ostatecznie to oni mogli się cieszyć z pokonania lidera 87:83.

Punkty dla Rycerzy zdobyli: Chanas 26, Samolak 15, M. Bręk 10, Kin 9, Rostalski 8, Milczyński 7, Domagała 4, Krówczyński i Świerczyk po 2.