Zimowe latanie w Nowym Targu. Sukcesy leszczyńskich baloniarzy

10:58, 22.02.2021 D.C. Fot. nowytarg24.tv Aktualizacja: 11:05, 22.02.2021
reo

W dniach 20-21 lutego w Nowym Targu rozegrana została ósma edycja Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar PCD "Salami". Bardzo dobrze spisali się w niej leszczynianie.

W trakcie dwudniowych zmagań piloci trzy razy wzbijali się w powietrze. Podczas tych lotów udało się przeprowadzić 7 konkurencji.

W gronie 29 zawodników najlepszy okazał się Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego, który zgromadził 5975 punktów. Drugie miejsce wywalczył Damian Nyczka z Leszczyńskiego Klubu Balonowego z wynikiem 5811 punktów. Na najniższym stopniu podium, z rezultatem 5805 punktów, stanął Roman Bauta z Aeroklubu Leszczyńskiego.

Z dwójki pozostałych leszczynian startujących w górach Zbigniew Jagodzik był szósty z wynikiem 4645 punktów a Łukasz Goławski piętnasty (3844). Obaj reprezentują Aeroklub Leszczyński.