Rywale tanio skóry nie sprzedali w Rydzynie. To jednak Rycerze zagrają w kolejnej rundzie play-off

20:26, 07.04.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 21:15, 07.04.2021

Koszykarze Rycerzy Rydzyna po raz drugi okazali się lepsi od Tarnovii Tarnowo Podgórne i awansowali do kolejnej rundy fazy play-off drugoligowych rozgrywek.

W środowy wieczór oba zespoły rozegrały rewanż w Rydzynie. Tydzień wcześniej w Tarnowie Podgórnym pewnie wygrali goście, którzy pokonali Tarnovię 81:57. Nic dziwnego, że byli zdecydowanymi faworytami drugiego spotkania. To, zwłaszcza w pierwszej połowie, miało jednak bardzo wyrównany przebieg. Po 10 minutach gry było 29:22 dla Rycerzy, ale w drugiej ćwiartce górą byli rywale. Wygrali ją 24:21 i do przerwy przewaga podopiecznych Jędrzeja Jankowiaka sięgała tylko 4 "oczek" (50:46).

Po zmianie stron zespół z Rydzyny zdobył 8 punktów z rzędu i odskoczył na 12. Kontrolował przebieg spotkania i przed ostatnią odsłoną prowadził 74:64. Goście jednak nie odpuszczali i w połowie kwarty zbliżyli się na 4 "oczka". Ostatecznie jednak po raz drugi musieli uznać wyższość Rycerzy i to oni zagrają dalej. W drugim spotkaniu było 98:88 dla naszych koszykarzy.

Punkty dla gospodarzy uzyskali: M. Bręk 23, Milczyński 16, Rostalski i Chanas po 14, D. Bręk po 12, Nawrocki 8, Świerczyk 6, Domagała 3, Samolak 2, Łukanus 0.