Dobrze zaczęli, ale skończyli jak zwykle. Kolejna porażka leszczyńskich szczypiornistów w I lidze

20:37, 17.04.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 10:47, 19.04.2021

Pierwszoligowe derby Wielkopolski w piłce ręcznej nie dostarczyły zbyt wielu emocji. Mecz Realu Astromal Leszno z Grunwaldem Poznań zakończył się pewnym zwycięstwem gości 32:20.

Leszczynianie prowadzili tylko na początku spotkania - najpierw 1:0, a następnie 2:1. Od 7. minuty inicjatywę przejęli poznaniacy. W 15. minucie było już 8:3 dla Grunwaldu. Krótki zryw naszych szczypiornistów pozwolił im zmniejszyć stratę do 3 bramek. Niestety, kolejne błędy i straty wykorzystali goście i to oni schodzili na przerwę przy stanie 14:9.

Mecz skończył się zaraz po zmianie stron. W ciągu kilku minut przewaga poznaniaków urosła bowiem z 5 do 10 bramek. Trener Maciej Wierucki, mocno zdegustowany postawą swoich zawodników, wpuścił na boisko zmienników i to głównie młodzież grała już do końca spotkania, które zakończyło się wygraną Grunwaldu 32:20.

Bramki dla Realu Astromal zdobyli: Meissner 5, Szocik 4, Frieske 3, Giera i Płaczek po2, Radoła, Szkudelski, Łuczak i J. Wierucki po 1.

Następny mecz - wyjazdowy w Grodkowie z Olimpem - leszczynianie rozegrają już w najbliższy czwartek.