Zamknij
REKLAMA

Bieg przypomni postać Edwarda Kusika. Start 3 października w południe w Błotnicy

10:06, 15.09.2021 | JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Był człowiekiem, który za młodu pokochał bieganie i uprawiał tę dyscyplinę niemalże przez całe swoje życie. Bieg im. Edwarda Kusika ma przypomnieć tego legendarnego biegacza.

Start Biegu im. Edwarda Kusika zaplanowano na 3 października 2021 r. o godz. 12 w Błotnicy. To tam mieszkał pan Edward, którego znali pasjonaci biegania także w bardzo odległych rejonach Polski. Zapamiętywano go, ponieważ zwykle był zapraszany na podium jako najstarszy zawodnik, a ponadto lubił pożartować.

Po śmierci Edwarda Kusika jego przyjaciele zorganizowali kilka kameralnych biegów memoriałowych, ale w minionych latach się one nie odbywały.

W tym roku tradycje upamiętniające biegacza z Błotnicy mocno odżyją, gdyż Bieg im. Edwarda Kusika będzie miał swoją oficjalną odsłonę. Każdy z uczestników otrzyma okazały medal z podobizną popularnego niegdyś wśród biegaczy "Edy". Zapisy internetowe prowadzone będą do 26 września. Zawodnikom zaproponowane zostaną do pokonania dwie rundy o nawierzchni asfaltowej i gruntowej, w sumie 9 km.

Więcej informacji na temat imprezy TUTAJ 

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%