W sobotę gościli na Dolnym Śląsku. Piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno rozpoczęli nowy sezon

21:34, 18.09.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 21:40, 18.09.2021

W weekend wystartowały rozgrywki regionalnej I ligi piłkarzy ręcznych. Leszczynianie przegrali w Obornikach Śląskich,

Real Astromal zmierzył się w sobotni wieczór na Dolnym Śląsku z Borem. Mecz od początku miał bardzo zacięty przebieg. Przy stanie 4:3 dla gospodarzy nasi piłkarze ręczni mogli doprowadzić do wyrównania, ale karnego nie wykorzystał Mateusz Nowak.

Gra toczyła się bramka za bramkę, a wynik często oscylował wokół remisu. W samej końcówce pierwszej połowy rywale trafili z 7 metrów i do przerwy wygrywali 14:12.

Po zmianie stron odskoczyli najpierw na trzy bramki, a ostatecznie skończyło się na pięciu (24:19).

- Cały czas mieliśmy problemy z przełamaniem gospodarzy. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy kilku "setek" i to zaważyło na przegranej. Szkoda, bo ten twardy, dość brutalny jeśli chodzi o walkę mecz, był do wygrania - powiedział trener Maciej Wierucki.

Bramki w jego zespole zdobyli: Rybarczyk 6, Frieske 5, Jaszkiewicz 3, Płaczek 2, Nowak, Meissner i Łuczak po 1.