Zamknij

Pomyślne koszykarskie wieści z Rybnika. Drużyna Pompax Tęczy Leszno pownie ograła zespół ze Śląska

18:02, 24.10.2021 ceg, fot. autor Aktualizacja: 19:57, 24.10.2021
Skomentuj

Po raz trzeci w tym sezonie ze zwycięstwa w I lidze cieszyły się koszykarki Pompax Tęczy Leszno. W niedzielę pokonały w Rybniku RMKS 69:48.

Leszczynianki świetnie rozpoczęły spotkanie, bo wygrywały już 9:0. Dopiero przy takim stanie, w 5. minucie meczu, pierwsze punkty zdobył zespół ze Śląska. Po pierwszej kwarcie było 15:7 dla gości. Druga ćwiartka także przebiegała pod dyktando naszych koszykarek. Tę część rozstrzygnęły na swoją korzyść 7 punktami i tym samym na przerwę schodziły z prowadzeniem 33:18.

Po zmianie stron nadal warunki na parkiecie dyktowały podopieczne Krzysztofa Zajca. Przed ostatnią odsłoną wygrywały 50:33. Tę różnicę powiększyły jeszcze do ponad 20 "oczek". Przy takim wyniku szkoleniowiec gości mógł mocniej rotować składem, a na placu pojawiły się wszystkie jego zawodniczki. Ostatecznie zwyciężyły pewnie i zasłużenie 69:48.

Punkty dla Tęczy uzyskały: Szloser 17, Grabska 13, Walentowska i Pisera po 10, Ratajczak 9, Hołtyn 5, Pietrzak 3, Jędryczka 2, Matuszewska, Pacholczyk i Kuczyk 0.