Zamknij
REKLAMA

Leszno biegało w Rawiczu. I dobrze się spisało (zdjęcia)

21:23, 22.05.2022 | Tekst i fot. J.W
Skomentuj
REKLAMA

Dwie sztafety z Leszna startowały w 24-godzinnym Rawickim Festiwalu Sportu. Pierwsza z nich, Biegaj Leszno I, zajęła piąte miejsce, druga, Biegaj Leszno II, dwunaste. W tej pierwszej startował prezydent Leszna Łukasz Borowiak. W biegu indywidualnym najlepszy był Dawid Cieplik z Dąbcza.

Całodobowy Rawicki Festiwal Sportu to prawdopodobnie jedyna tego typu impreza w kraju. Wróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Tegoroczna edycja była dziesiątą, jubileuszową. Sztandarową konkurencją Festiwalu jest sztafetowy bieg wokół plant (jedna pętla 2800 metrów). Startowało w niej piętnaście 10-osobowych ekip, zwyciężył Team AGD Korona Rawicz zaliczając 145 okrążeń (406 km).

Ekipa Biegaj Leszno I pokonała 126 pętli (352,8 km), Biegaj Leszno II – 106 okrążeń (296,8 km).

W biegu indywidualnym (startowało 32 zawodniczek i zawodników) Dawid Cieplik z Dąbcza (LeszNo Limits Runners) pokonał 82 pętle (229,6 km), a trzecie miejsce z 79 okrążeniami (221,2 km) zajął Karol Kielaszewski Leszna (także LeszNO Limits Runners).

W maratonie rowerowym na dystansie 38 km, wśród 130 uczestników (w sumie w ciągu 24 godzin przejechali 33 tysięcy kilometrów) drugie miejsce zajął Jerzy Nogała z Leszna, pokonując 646 km.

[FOTORELACJA]6625[/FOTORELACJA]

 

(Tekst i fot. J.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

o zawodacho zawodach

2 0

Prezydent Miasta Leszna bierze udział w biegach ulicami Rawicza a zlikwidował Leszczyński Półmaraton ulicami Leszna? Gdzie jest kres takiego postępowania? Dlaczego mieszkańcy Rawicza nie mogą brać udziału w Leszczyńskim Półmaratonie a brali udział? Dlaczego w Lesznie został zlikwidowany Półmaraton ulicami Leszna? 08:49, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakie miasto Leszno?jakie miasto Leszno?

2 0

W tym samym czasie mieszkaniec Leszna bije sportowy Rekord Guinnessa w Kościanie, Prezydent Miasta Leszna z leszczyńską grupą Biegaj Leszno bierze udział w miejskich zawodach sportowych w Rawiczu ulicami Rawicza x/ (Rawicki Festiwal Sportu) a zlikwidował Leszczyński Półmaraton ulicami Leszna? Gdzie jest kres takiego postępowania wobec mieszkańców i miasta? Dlaczego mieszkańcy Rawicza nie mogą brać udziału w Leszczyńskim Półmaratonie a brali udział i Leszczyński Półmaraton cieszył się coraz większą popularnością i uznaniem? Dlaczego w Lesznie został zlikwidowany Leszczyński Półmaraton ulicami Leszna i kto go zlikwidował? Gdzie w tym wszystkim jest Miasto Leszno, Prezydent Miasta Leszna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zadania miasta w dziedzinie miejskiego sportu i miejskiej rekreacji? Zwijanie, wygaszanie, wyprowadzanie miasta?

Łączmy fakty. Przecież to jako żywo przypomina jedną z propozycji odpowiedzi na pytanie o Leszno w przyszłości, tegoroczna Ankieta opracowana przez Urząd Miasta Leszna, pod nazwą Strategia Rozwoju Leszna, na lata 2023-2033, cytuję:

W Lesznie można spokojnie mieszkać, odpoczywać, a inne potrzeby (praca, kultura, studia itp.) realizować w większych miastach, do których można szybko dojechać. Koniec cytatu.

Takie Leszno nam szyje lub już uszył prezydent? Czy do takiego miasta dąży prezydent Leszna Łukasz Borowiak, że tutaj tylko sen?

11:57, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%