Leszno biegało w Rawiczu. I dobrze się spisało (zdjęcia)

21:23, 22.05.2022 Tekst i fot. J.W Aktualizacja: 14:46, 28.05.2022

Dwie sztafety z Leszna startowały w 24-godzinnym Rawickim Festiwalu Sportu. Pierwsza z nich, Biegaj Leszno I, zajęła piąte miejsce, druga, Biegaj Leszno II, dwunaste. W tej pierwszej startował prezydent Leszna Łukasz Borowiak. W biegu indywidualnym najlepszy był Dawid Cieplik z Dąbcza.

Całodobowy Rawicki Festiwal Sportu to prawdopodobnie jedyna tego typu impreza w kraju. Wróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Tegoroczna edycja była dziesiątą, jubileuszową. Sztandarową konkurencją Festiwalu jest sztafetowy bieg wokół plant (jedna pętla 2800 metrów). Startowało w niej piętnaście 10-osobowych ekip, zwyciężył Team AGD Korona Rawicz zaliczając 145 okrążeń (406 km).

Ekipa Biegaj Leszno I pokonała 126 pętli (352,8 km), Biegaj Leszno II – 106 okrążeń (296,8 km).

W biegu indywidualnym (startowało 32 zawodniczek i zawodników) Dawid Cieplik z Dąbcza (LeszNo Limits Runners) pokonał 82 pętle (229,6 km), a trzecie miejsce z 79 okrążeniami (221,2 km) zajął Karol Kielaszewski Leszna (także LeszNO Limits Runners).

W maratonie rowerowym na dystansie 38 km, wśród 130 uczestników (w sumie w ciągu 24 godzin przejechali 33 tysięcy kilometrów) drugie miejsce zajął Jerzy Nogała z Leszna, pokonując 646 km.