Zamknij
REKLAMA

Leszek Demski o sytuacji z meczu Unii z Apatorem: Wyścig do przerwania, Pawlicki do wykluczenia!

22:20, 22.05.2022 | ceg, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Burzliwą dyskusję podczas wieczornego Magazynu PGE Ekstraligi wywołała sytuacją z 13. biegu meczu Fogo Unii z Apatorem Toruń.

Przypomnijmy, że Piotr Pawlicki ostro wszedł pod Patryka Dudka, a ten był bliski upadku. Sędzia przerwał wyścig, wykluczając po analizie wydarzenia zawodnika Apatora.

Piotrek mocno powiózł pod bandę Patryka i ten bronił się przed upadkiem - ocenił sytuację Marek Cieślak, były trener kadry.

A co miał do powiedzenia Leszek Demski, szef sędziów.

Piotr Pawlicki, jak to powiedział trener Cieślak, faktycznie powiózł rywala, ja bym nawet powiedział, że pojechał z nim "jak z furą". Uważam, że arbiter podjął słuszną decyzję przerywając bieg, bo leszczynianin pojechał za ostro i za daleko wywiózł Dudka. Ten bieg należało przerwać i to była prawidłowa decyzja. Natomiast to co stało się później, to niestety nie mogę się zgodzić z sędzią. Do wykluczenia był bowiem Piotr Pawlicki.

Głos zabrał też leszczyński żużlowiec.

Wjechałem szybko w łuk i zrobiłem długą prostą. Troszkę nawierzchni było jeszcze zostawionej po 10. biegu, po równaniu, i tam dostałem niezłego kopa. Myślę, że każdy mógł się zachować trochę inaczej. Patryk mógł przycinać, ja nie wiem czy mogłem aż tak daleko nie wyjeżdżać, ale nad wszystkim panowałem i sędzia podjął taką decyzję, a nie inną. Wiadomo, że ona była zła dla ekipy z Torunia, a szczęśliwa dla nas, bo w powtórce wygraliśmy 5:1. Na pewno będzie jeszcze dużo spekulacji na ten temat. Było ciasno, ostro, myślę że takie sytuacje się zdarzają na torze - powiedział Piotr Pawlicki.

[ZT]54232[/ZT]

 

(ceg, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EtEt

4 3

Tak tak jak zawsze niewinny i biedny 00:58, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ona41Ona41

0 0

Czy ten demski w końcu przestanie bronić swoich pupili, niech wsiądzie sam w motor, regulamin i sędziowie do wymiany 14:41, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jaro 49Jaro 49

0 0

Nie doszło do bezpośredniego kontaktu wręcz był odstęp i sprawa jasna. Patryk niestety spanikował. Bo czym byłby żużel jak by tylko po starcie i pierwszym wirażu jechali przez 4 okrążenia do mety bez żadnych zmian. Szanuję każdego Żużlowca i nie oczerniam żadnego,jest to moja własna opinia. 16:36, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%