Zamknij
REKLAMA

3 sierpnia w Lesznie - otwarcie Mistrzostw Świata. Zapraszamy na Rynek

00:00, 03.08.2022 | ceg, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj o godzinie 18 na leszczyńskim Rynku nastąpi uroczyste otwarcie 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej. Zawody potrwają do 13 sierpnia.

To jedna z najważniejszych, najbardziej prestiżowych i widowiskowych imprez spośród wszystkich sportów lotniczych, w której swój udział zapowiedziały największe gwiazdy akrobacji samolotowej, takie jak chociażby Rob Holland z USA.

Kategoria Unlimited, w której rywalizować będą piloci, to najwyższa i najtrudniejsza kategoria akrobacji lotniczej, lotniczy odpowiednik Formuły 1.

To już drugie zawody rangi MŚ organizowane przez Lotnisko Leszno w ostatnim czasie. Wysoko ocenione przez zawodników i przedstawicieli FAI zeszłoroczne Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej potwierdziły profesjonalizm, sprawną koordynację oraz organizację zawodów na najwyższym poziomie. Między innymi właśnie dlatego kandydatura Leszna, jako organizatora 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej, została jednogłośnie przegłosowana.

Uroczyste otwarcie lotniczych zmagań, które potrwają do 13 sierpnia, nastąpi w środowy wieczór na leszczyńskim rynku. Będzie tam można obejrzeć wszystkie uczestniczące w imprezie ekipy. Przypomnijmy, że do rywalizacji o medale przystąpi 44 zawodników z 12 krajów.

Punktowane loty będą się odbywały codziennie na leszczyńskim lotnisku, gdzie gorąco zapraszamy kibiców.

[ZT]55059[/ZT]

 

(ceg, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BolekBolek

2 6

Tylko zatruwają nam życie, środowisko,spokój i płoszą zwierzęta. Pomalowali te swoje zabawki latają i myślą że jest fajnie. Nie można spokojnie poleżeć na leżaku w ogrodzie. Szkoda zwierzyny a w szczególności ptactwa 11:06, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FrajdaFrajda

5 2

O ile podczas treningów latali na mocy silnika 90%, tak rozumiem, że teraz będą cisnęli maszyny ile fabryka dała, czyli na pełnej k... i będzie super widowiskowo!

🤠

Takie zawody są raz na jakiś czas i trzeba się nimi cieszyć, a nie narzekać na hałas. Motory żużlowe też nie są neutralne dla środowiska i bezdźwięczne, a co za tym idzie spaliny wydalają i ptaszki się płoszą.

Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! 12:26, 03.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolLol

1 0

Człowiek nie jest panem i władcą tego świata, człowiek to największy niszczyciel tej planety 14:47, 03.08.2022


MaverickMaverick

3 0

ǝıpɹıq ǝɥʇ ɥɔʇɐʍ 12:36, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%