Zamknij
REKLAMA

Bezpiecznych lotów i sportowych sukcesów. Mistrzostwa świata w akrobacji samolotowej zostały uroczyście otwarte (zdjęcia)

19:38, 03.08.2022 | ceg, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Bezpiecznych lotów i sportowych sukcesów - tego życzył uczestnikom 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej Jerzy Makula, dyrektor sportowy imprezy i prezes Aeroklubu Polskiego.

Uroczyste otwarcie lotniczych zmagań nastąpiło w środowy wieczór przed leszczyńskim Ratuszem. Zjawili się tam wszyscy uczestnicy MŚ - w sumie 42 pilotów z 14 państw - a także oficjele i zaproszeni goście. Nie zabrakło też mieszkańców Leszna, którzy oklaskami przywitali poszczególne ekipy.

Staję dzisiaj po drugiej stronie, już nie jako pilot, a organizator - mówił do zgromadzonych na rynku uczestników MŚ Jerzy Makula. - Wierzcie mi, że to jest też duża odpowiedzialność i trochę się wzruszam. Jednocześnie żałuję, że nie zasiądę za sterami, bo chciałbym jeszcze polatać. Podjąłem się jednak innych obowiązków i z tego też się cieszę. Wam drodzy koledzy życzę przede wszystkim bezpiecznych lotów.

Piloci reprezentują: Australię, Belgię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Włochy, Luxemburg, Holandię, Hiszpanię, Rumunię, Szwajcarię, USA i Polskę.

Biało-czerwonych barw bronią w mistrzostwach Bartłomiej Pyzik i Piotr Szczepański.

Z jakimi nadziejami przystępujemy do zawodów? Trudno powiedzieć, bo oczekiwania to jedno, a rzeczywistość to drugie - powiedział Bartłomiej Pyzik. - Ja przechodzę z niższej kategorii, więc będzie to mój debiut. Muszę mierzyć siły na zamiary.

Ja nie lubię prorokować, bo sport to duża loteria. Z pokorą przyjmę każdy wynik - zdradził z kolei Piotr Szczepański.

Największe szanse na medalowe zdobycze mają w Lesznie Francuzi i Amerykanie.

Mistrzowskie loty rozpoczną się w czwartek od godziny 9 i potrwają do 13 sierpnia.

[FOTORELACJA]6764[/FOTORELACJA]

 

(ceg, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Fly with me...Fly with me...

5 0

...to the stars tonight, to a place behind the sky! 19:46, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Et Et

3 1

Wszytko fajnie ale po co to.kajanie się publiczne przed grupka narzekająca myślę że na wszystko. W około.(wychodzimy na osłów jako naród) Szkoda cwaniaki że jak się wydzieracie na rynku w ogródkach albo wasze dzieciaki to wszystko jest ok. 20:25, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zainteresowany. Zainteresowany.

5 0

Popieram kom 2. Mnie np przeszkadza strasznie przez pół roku co druga niedzielę i w środku tygodnia wycie motorków pseudo sportowców jeżdżących w kółko.....szkoda gadać posiedzieć. Na balkonie nie można bo hałas 20:27, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%