Zamknij

Poranny mecz w Ostrowie. Poloniści zainaugurowali nowe rozgrywki

11:56, 06.08.2022 Tekst i fot. ceg Aktualizacja: 18:42, 06.08.2022
Skomentuj

Od porażki rozpoczęli rozgrywki nowego sezonu w wielkopolskiej IV lidze piłkarze Polonii 1912 Leszno. W sobotę przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą 1:3.

Mecz rozpoczął się już o godzinie 10. Poranna pora lepiej służyła gospodarzom. Oni objęli prowadzenie w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Centry.

Po wznowieniu gry, już w 53. minucie, zrobiło się 2:0. Ostrowianie przeprowadzili kontrę i po małym zamieszaniu pod bramką Polonii, zdobyli drugiego gola.

Leszczynianie nie rezygnowali ze zmiany rezultatu i bliski tego był w 62. minucie Oskar Wulke, który uderzał z 5 metrów głową, jednak na posterunku był bramkarz Centry.

Ambitna postawa polonistów przyniosła efekt w postaci kontaktowej bramki, którą w 78. minucie uzyskał Jakub Harendarz. Do wyrównania mógł doprowadzić w 82. minucie jeszcze Łukasz Bugzel, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Po chwili było już jednak 3:1 dla Centry i takim wynikiem zakończyło się ostatecznie sobotnie spotkanie.

Pierwszy mecz przed własną publicznością podopieczni Karola Misia rozegrają za tydzień, 13 sierpnia, a ich rywalem będzie LKS Gołuchów. Początek o godzinie 15.