Brązowy medal policjanta, zdobył go na mistrzostwach Polski w kickboxingu

15:20, 29.09.2022 J.W. Fot. KMP Leszno Aktualizacja: 15:21, 29.09.2022

Starszy sierżant Adrian Kramarczyk z leszczyńskiej drogówki zdobył brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, rozegranych w Żyrardowie.

W mistrzostwach brały udział służby mundurowe z Bośni i Hercegowiny, Izraela, Słowacji i Polski. Zawodnicy rywalizowali w trzech formułach kickboxingu: pointfighting, kick light i K-1 Rules.

Reprezentacja Polskiej Policji liczyła 18 zawodników, którzy zdobyli 7 złotych medali, 6 srebrnych i 7 brązowych. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce.

Starszy sierżant Adrian Kramarczyk, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Lesznie zdobył brązowy medal w wadze 79 kg w odmianie pointfighting (inaczej semi contact), w której pojedynek ma charakter technicznej walki (siła ciosów musi być kontrolowana).

Adrian Kramarczyk od blisko 25 lat pasjonuje się kickboxingiem. Od 16. roku życia trenuje w Klubie Sportowym Polonia 1912 Leszno w Sekcji Boksu i Kickboxingu. W klubie jest też trenerem młodzieży, a ponadto posiada uprawnienia sędziego Polskiego Związku Kickboxingu.