Zamknij
REKLAMA

Czy 80. Tour de Pologne zawita do Leszna? Czesław Lang był u prezydenta

10.31, 30.09.2022 ceg, Fot. Urząd Miasta Aktualizacja: 11.19, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

To już pewne. Przyszłoroczny Tour de Pologne wystartuje w Poznaniu. Czy uczestniczący w nim kolarze zawitają także do Leszna?

Trwa dogrywanie szczegółów przyszłorocznego wyścigu. Jego organizatorzy, w tym Czesław Lang, nie ogłosili jeszcze trasy narodowego touru. Potwierdzili jedynie, że pierwszy etap jubileuszowego, 80. Tour de Pologne rozpocznie się i zakończy w Poznaniu. Uczynili to podczas wczorajszej wizyty w grodzie Przemysława.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy, a także jego współpracownicy gościli także w czwartek w Lesznie. Poprosili o spotkanie z władzami miasta

- To była typowo kurtuazyjna wizyta, bez żadnych konkretów - powiedział nam wiceprezydent Piotr Jóźwiak. - Organizatorzy cały czas pracują jeszcze nad trasą wyścigu. Umówiliśmy się, że w momencie, gdy znane będą wszystkie szczegóły wrócimy do rozmów.

Najprawdopodobniej drugi etap 80. Tour de Pologne przebiegać będzie właśnie w okolicach naszego miasta - może to będzie tylko przejazd przez Leszno, a może start etapu.

Przypomnijmy, że w przeszłości Leszno już kilkakrotnie znajdowało się na trasie narodowego touru. Swego czasu meta jednego z etapów zlokalizowana była na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, a jego zakończenie oglądało ponad 30 tysięcy widzów.

Ostatni raz Tor de Pologne gościł u nas we wrześniu 2005 roku. W Lesznie kończył się wtedy czwarty etap z Inowrocławia, liczący 210 kilometrów. Wygrał go Włoch Daniele Bennati.

(ceg, Fot. Urząd Miasta)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

bbbbbb

3 2

mało ludzie maja problemów?, jeszcze zablokujcie na 3 dni miasto dla rowerowych 😡 11:25, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mal KontentMal Kontent

2 0

Tym razem nie będzie narzekania że samolociki robią brrrrrr nad głową i nie można na działeczce wypoczywać. 13:01, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lukasz BLukasz B

1 0

W kuluarach mówi się ze prezydent bardzo stanowczo odpowiedział ze nie ma miejsca na promowanie Leszna w inny sposob niż jazda 4 okrążen prosto i w lewo, potem wszyscy udali się na niedawno wyremontowaną ulicę fabryczną gdzie prezydent wskazał Panu Czesławowi droge którą ma wypintalać :) 19:31, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%