To były udane mistrzostwa Polski. Przywieźli z nich aż dziewięć medali

12:02, 05.10.2022 ceg. Fot. archiwum Aktualizacja: 12:14, 05.10.2022

Zawodnicy Leszczyńskiego Klubu Karate INARI z powodzeniem startowali w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan ESKA w Stargardzie.

Rywalizowano tam w 12 konkurencjach kata oraz kumite. Impreza stanowiła też eliminację do wyłonienia składu kadry narodowej na mistrzostwa Europy, które na początku grudnia odbędą się w Szwajcarii.

Pięcioosobowa ekipa z Leszna - podopieczni Artura Makały - wywalczyła w sumie aż 8 krążków indywidualnie i 1 drużynowo. Złoto w kategorii młodzików 14-15 lat zdobył Miron Łąkowski. Aleksandra Matysiak była druga w tej samej kategorii oraz trzecia kumite młodziczek 14-15 lat. Marta Adutis sięgnęła po brąz w kata kadetek 16-17 lat i w kata juniorek 18-20 lat. Na najniższym stopniu podium stanęła w kata juniorek 18-20 lat Alicja Siczyńska. Z kolei Jakub Tęgi był drugi w kata juniorów 18-20 lat oraz trzeci w kumite juniorów 18-20 lat.

Drużyna dziewcząt w składzie: Marta Adutis, Alicja Siczyńska i Aleksandra Matysiak wywalczyła trzecią lokatę w kata drużynowym.