Zamknij

Mistrzowskie medale Roszady Lipno (zdjęcia)

09.55, 28.11.2022 J.W. Fot. UKS Roszada Lipno Aktualizacja: 10.01, 28.11.2022
Skomentuj

Osiem medali zdobyli zawodnicy UKS Roszada Lipno na XIX Mistrzostwach Polski w grze aktywnej w warcabach klasycznych.

Mistrzostwa w warcabach 64-polowych rozegrano w Szubinie w województwie kujawsko-pomorskim. Złote medale zdobyli Amadeusz Zyber-Moszak w kategorii open i mężczyzn, Hugo Franek w kategorii juniorów do lat 13 i Wiktoria Zając w kategorii juniorów do lat 8.

Srebrne medale zdobyli Martyna Lipka w kategorii open kobiet i Bogusław Szelest w kategorii open mężczyzn.

Na najniższym stopniu podium stanęli Radosław Leśniewski w kategorii juniorów do lat 13 oraz Laura Sikora i Michał Leśniewski w kategorii juniorów do lat 8.

Roszadę w mistrzostwach reprezentowali także Kajetan Brzozowski i Bartosz Majer - juniorzy do 13 lat oraz Piotr Zając  - junior do lat 10 i Nikodem Brzozowski - junior do lat 8.