Zamknij
REKLAMA

Patron leszczyńskiej strzelnicy doczekał się tablicy

12.59, 29.11.2022 JAC, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 16.14, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zmodernizowana za blisko 5 mln zł strzelnica sportowa w Lesznie od dwóch lat nosi imię Edmunda Stachowiaka, ale dotychczas tylko na papierze. W niedzielę przed turniejem strzeleckim upamiętniającym leszczyńskiego trenera odsłonięto tablicę informującą o jego zasługach dla rozwoju leszczyńskiego strzelectwa.

Edmund Stachowiak mimo, że na przełomie lat 70. i 80. nie było to łatwe, doprowadził do wybudowania strzelnicy, gdzie później swoje talenty i ambicje miało okazję rozwinąć wielu młodych leszczynian, m.in. medalistki Iwona Surowiec i Anna Góra.

Po odsłonięciu tablicy, którego dokonał syn patrona obiektu Jarosław Stachowiak, rozegrano klubowy turniej strzelecki upamiętniający zmarłego w 2011 roku trenera Edmunda Stachowiaka. W kategorii młodzieżowej karabin pneumatyczny zwyciężyła Katarzyna Rzepka, przed Małgorzatą Lisiecką i Filipem Lehmannem, z karabinu dowolnego najcelniej strzelali Franciszek Woźniak, Filip Paszek i Jakub Lisiecki, a w gronie dorosłych zawodników najlepszy wynik uzyskał Mariusz Walkowiak.

Leszczyński Okręgowy Związek Strzelectwa, planowane w Lesznie niedzielne zawody upamiętniające leszczyńskich popularyzatorów strzelectwa, ostatecznie zorganizował na strzelnicy w Tarnowie Podgórnym. W turniejach triumfowali: Czesław Kucharski - KBS Opalenica, Marian Zieliński  - Gryf Grodzisk Wlkp i Mirosław Jagoda - Gwardia Zielona Góra.

 

(JAC, Fot. J. Kuik)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

eded

1 0

Za czasów (w warunkach dość skromnych) ś.p. "Pepanca" działo się tu bardzo wiele! Władowano dużą kasę. I co? Cicho tu. Zajęcia sporadyczne. Nie tak dawno próbowałem załatwić sobie zwykłe postrzelanie (z opłatą). Okazało się to niemożliwe. Oj, patron "przewraca się w grobie" Brakuje jego.... 17:42, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%