Leszczynianie grali z mistrzem Polski. Co za mecz w Gliwicach!

20:06, 23.01.2023 ceg, Fot. Piast Gliwice - Facebook Aktualizacja: 20:55, 23.01.2023

W poniedziałkowy wieczór w Gliwicach odbył się ostatni mecz 17. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Miejscowy Piast podejmował drużynę z Leszna.

Gospodarze, którym bardzo zależało na zrewanżowaniu się za porażkę poniesioną na wyjeździe w pierwszej rundzie, objęli prowadzenie w 11. minucie. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa, bo w 13. minucie - po trafieniu z dystansu Brazylijczyka Yvaldo Gomesa - doprowadzili do wyrównania. Tuż przed końcem pierwszej połowy leszczynianie wyszli na prowadzenie, a gola zdobył dla nich Marcin Firańczyk.

Po zmianie stron drugą bramkę zdobył Piast i od 27. minuty zrobiło się 2:2. Mistrzowie Polski poszli za ciosem i podwyższyli najpierw na 3:2, a następnie 4:2. Nasi futsalowcy nie odpuszczali jednak. Do końca naciskali, a efektem tego był trzeci gol zdobyty na cztery minuty przed końcem przez Jakuba Kąkola. Po kolejnych dwóch minutach było już 4:4, gdyż przedłużony rzut karny wykorzystał Robert Świtoń. Więcej bramek, mimo wycofania bramkarza przez gliwiczan, już nie oglądaliśmy, a to oznaczało, że oba zespoły podzieliły się punktami.

To jedno "oczko" to niewątpliwie sukces leszczynian, którzy na mistrzu Polski zainkasowali w tym sezonie już 4 punkty.