Brawo dziewczyny! Znów mamy I ligę w Lesznie (zdjęcia)

20:01, 20.04.2024 ceg, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 09:56, 22.04.2024

Już w drugim dniu finałowego turnieju barażowego leszczyńskie koszykarki zapewniły sobie awans do I ligi.

W piątek zawodniczki Pompax Tęczy pokonały Basket Głuchołazy. Przy sobotniej wygranej MKS MOS Wrocław nad tą drużyną było jasne, że zwycięstwo nad SMS PZKosz II Łomianki zapewni leszczyniankom awans do I ligi, bez potrzeby czekania na rozstrzygnięcia ostatniego dnia imprezy rozgrywanej w hali SP 4 w Lesznie-Zaborowe.

Podopieczne Macieja Krówczyńskiego nie zaprzepaściły szansy i pokonały SMS 65:57, choć wygrana nie przyszła im łatwo. Rywalki postawiły bowiem twarde warunki, prowadząc do przerwy 34:31.

Po meczu w ekipie gospodarzy, jak i na wypełnionych po brzegi trybunach, zapanowała wielka radość, bo po dwóch latach przerwy Leszno znów ma drużynę w I lidze koszykarek. Gratulujemy!