Przedłużyli nadzieje na awans. Dopiero trzeci mecz zdecyduje o półfinale

21:00, 27.04.2024 ceg, Fot. archiwum Aktualizacja: 13:50, 28.04.2024

Futsalowcy GI Malepszy Arth Soft Leszno wygrali sobotni mecz ćwierćfinałowy z Dremanem Opole Komprachcice i o tym, która z tych drużyn awansuje do półfinałów play-off zdecyduje trzeci, niedzielny pojedynek w Trapezie.

W środę leszczyński zespół przegrał dość wyraźnie w Opolu 3:7. Musiał zatem wygrać w sobotę u siebie, aby przedłużyć nadzieję na grę w czołowej czwórce.

Do przerwy 2:0 prowadzili gospodarze po golach Jose Luisa Tangarife i Oleksandra Kolsnykova. Gdy na początku drugiej części spotkania zrobiło się 4:0 wydawało się, że jest po zawodach. Rywale jednak nie odpuszczali. W ciągu niespełna trzech minut zdobyli trzy bramki i zmniejszyli straty do stanu 3:4. Ten wynik nie uległ już zmianie i to leszczynianie cieszyli się z wygranej.

W niedzielę o 20 rozpocznie się w Trapezie decydujący pojedynek, który wyłoni półfinalistę rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy.