Walki na Smoczyku nie brakowało. Zabrakło natomiast pucharów dla najlepszych. Dostaną je... pocztą

20:47, 06.05.2024 ceg. Fot. Unia Leszno - Facebook Aktualizacja: 10:06, 07.05.2024

Zwycięstwem Karola Szmyda z Motoru Lublin zakończyła się 2. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Trzecie miejsce na Smoczyku zajął reprezentant gospodarzy Maksymilian Kostera.

W Lesznie rywalizowała w poniedziałek żużlowa młodzież. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się dwóch leszczynian. Najlepszy okazał się jednak lublinianin Karol Szmyd. On wygrał także turniej 1. rundy i tym samym umocnił się na pozycji lidera. Na Smoczyku wyprzedził w decydującym biegu  Filipa Bęczkowski (Gorzów), Maksymiliana Kosterę (Leszno) i Filipa Gano (Leszno).

Triumfatorzy musieli się obejść tym razem smakiem, bo jak poinformował leszczyński klub:

- Z powodu majówki i długich urlopów puchary dla najlepszych zawodników 2. rundy Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 250cc niestety nie zostały dostarczone na czas. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Kapitalna postawa na torze Karola Szmyda, Filipa Bęczkowskiego i Maksymiliana Kostery musi zostać nagrodzona i obiecujemy, że tak się stanie! Zwycięzcy otrzymają puchary pocztą