Mnóstwo medali Roszady Lipno na warcabowych mistrzostwach Polski (zdjęcia)

06:34, 29.06.2024 J.W. Fot. UKS Roszada Lipno Aktualizacja: 08:01, 01.07.2024

W Boszkowie zakończyły się warcabowe, indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski. Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Roszada Lipno zdobyli w nich ponad 30 medali.

W grze błyskawicznej kobiet brązowy medal zdobyła Zofia Wideł, wśród mężczyzn mistrzem Polski został Filip Kuczewski (wygrywając wszystkie partie), a na trzecim stopniu podium stanął Tymoteusz Myszuk.

W blitzu juniorów reprezentanci Roszady wywalczyli 6 medali: 3 złote i 3 srebrne. Po te najcenniejsze sięgnęli Kosma Franek w kategorii wiekowej do 6 lat, Hugo Franek w kategorii do 13 lat i Mateusz Wysokiński w kategorii do 16 lat. Wicemistrzami Polski zostali Adam Styliński w kategorii do lat 10, Gabriela Rumińska w kategorii do lat 13 i Krzysztof Delalicz de Laval w kategorii do lat 13. Tuż za podium uplasowali się: Wiktoria Zając (do 10 lat), Nikodem Brzozowski (do 10 lat i Radosław Leśniewski (do 13 lat).

W mistrzostwach w warcabach klasycznych juniorów do 13 lat zwyciężył Hugo Franek, a wicemistrzem kraju został Krzysztof Delalicz de Laval. W kategorii wiekowej do 16 lat srebrny medal zdobył Mateusz Wysokiński. Wśród juniorów do 8 lat trzecie miejsce zajął Szymon Kutrowski, w kategorii do 6 lat na trzecim stopniu podium stanął Kosma Franek. Tuż za podium uplasowały się Laura Sikora (kategoria wiekowa do lat 10) i Katarzyna Dobiała (do lat 13), piąte miejsce zajął Radosław Leśniewski (do 13 lat), szóste Emilia Olszak (do lat 10) i Gabriela Rumińska (do 13 lat).

W klasyfikacji drużynowej MP w grze klasycznej Roszada (pierwszy zespół w składzie Radosław Leśniewski, Hugo Franek i Krzysztof Delalicz de Laval) zwyciężyła w kategorii juniorów do 13 lat. W pozostałych kategoriach drużynowych zajęła: w juniorkach do 8 lat – 4 miejsce (Maja Potoczna, Maria Łaźniak, Laura Kutrowska), w juniorkach do 10 lat – 3 miejsce (drugi zespół w składzie Antonina Stróżyk i Maria Noelle) i 6 miejsce (pierwszy zespół: Laura Sikora, Emilia Olszak, Wiktoria Zając), w juniorkach do 13 lat – 3 miejsce (Gabriela Rumińska, Katarzyna Dobiała), w juniorach do 8 lat – 3 miejsce (Szymon Kutrowski, Bartosz Kasperski, Kosma Franek, Adam Wilk), w juniorach do 10 lat – 4 miejsce (Nikodem Brzozowski, Michał Leśniewski, Adam Styliński, Szymon Bartkowiak), w juniorach do 13 lat – 5 miejsce (drugi zespół: Patryk Delalicz de Laval, Piotr Zając, Krzysztof Noelle), w juniorach do 16 lat – 4 miejsce (Mateusz Wysokiński, Antoni Rumiński, Bartosz Majer).

W turnieju w grze aktywnej juniorów w kategorii do 6 lat zwyciężył Kosma Franek, w kategorii do 8 lat drugie miejsce zajął Bartosz Kasperski, w kategorii do 10 lat triumfował Adam Styliński, a trzecie miejsce wśród juniorek zajęła Emilia Olszak. W rywalizacji juniorek do 13 lat zwyciężyła Gabriela Rumińska, wśród juniorów zwyciężył Radosław Leśniewski, a drugi był Krzysztof Delalicz de Laval. Wśród juniorek do 16 lat srebrny medal zdobyła Zofia Wideł, wśród juniorów trzecie miejsce zajął Mateusz Wysokiński.

W grze aktywnej seniorów mistrzem Polski został Filip Kuczewski, a brązowy medal zdobył Amadeusz Zyber-Moszak. Tuż za podium uplasował się Tymoteusz Myszuk, piąte miejsce zajął Marcin Wocial, siódme Dawid Franek, dziewiąte Edward Karpiński.

W grze klasycznej seniorów mistrzem Polski został Filip Kuczewski, a wicemistrzem Amadeusz Zyber-Moszak. Na piątym miejscu uplasował się Tymoteusz Myszuk, na dziewiątym Marcin Wocial, na dziesiątym Bogusław Szelest, na czternastym Edward Karpiński. Dzięki tym wynikom Roszada II w składzie Kuczewski, Zyber-Moszak i Myszuk triumfowała w klasyfikacji drużynowej MP w grze klasycznej, natomiast druga ekipa klubu z Lipna w składzie Karpiński, Wocial i Szelest zajęła trzecie miejsce.

W kategorii kobiet-seniorek w MP w grze klasycznej debiutowała Barbara Szczepaniak, która uplasowała się na ósmym miejscu. W dodatkowej klasyfikacji seniorek 50+ zajęła drugie miejsce.

Reprezentanci Roszady zajęli też czołowe miejsca w dodatkowych kategoriach mistrzostw. Wśród juniorów do 19 lat zwyciężył Amadeusz Zyber-Moszak, w kategorii juniorów do 23 lat triumfował Tymoteusz Myszuk, w kategorii seniorów 50+ drugi był Bogusław Szelest.