Siatkarki UKS 9 Leszno ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski (zdjęcia)

18:33, 30.06.2024 ceg. Fot. UKS 9 Leszno Aktualizacja: 08:27, 02.07.2024

Dobre wieści napłynęły z Katowic, gdzie w weekend rozgrywane były mistrzostwa Polski Kinder of Joy w siatkówce, a w których startowali reprezentanci UKS 9 Leszno.

Wicemistrzyniami kraju zostały dziewczęta w kategorii U-13. Po srebrne medale sięgnęły: Zuzanna Kęsicka, Hanna Jęcz, Amanda Hanusek, Amelia Kuśnierek i Martyna Mikszta.

Chłopcy U-13 w składzie: Michał Kęsicki, Bartłomiej Szeląg, Szymon Matyja, Szymon Sosinski, Igor Kubacik i Maks Mańczak zajęli 10. miejsce. Dziewczęta U-11 (Iga Latanowicz, Marta Pietrzyk, Anna Kubacik) były 19., a chłopcy U-12 (Wojciech Czekaj, Michał Laboch, Piotr Ciesielski i Tymon Krysiak) zakończyli rywalizację na 39. pozycji.

W singlach U-10 Adam Wierzbicki uplasował się na 45. miejscu, a tuż za nim znalazł się Stanisław Marczewski. Pierwszy z nich został zdobywcą nagrody specjalnej dla najmłodszego zawodnika spośród blisko 900 siatkarzy.

Brawa dla fantastycznej młodzieży i sztabu szkoleniowego, który tworzyli: Karina Mierzyńska-Grys, Klaudia Borowska, Jarek Borowski, Robert Klimkowski, Andrzej Szpilakowski, Piotr Łakomski i Bartek Banaszak. Brawa także dla dzielnych kibiców-rodziców, którzy towarzyszyli na Śląsku swoim pociechom.