Zamknij

Po srebrny medal pędzili z predkością niemal 50km/h. W drużynie jechał leszczynianin

14:30, 01.10.2024 JAC fot. archiwum klubu Aktualizacja: 14:32, 01.10.2024
Skomentuj

Marcel Kożyczak z Leszna wybrał trudną drogę do kolarskiego mistrzostwa. Swój talent szlifuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, a jednocześnie z sukcesami ściga się w barwach Velo Talent Cycling Team. W miniony weekend drużyna rewelacyjnie zaprezentowała się w mistrzostwach Polski.

W jeździe drużynowej na czas, w kategorii juniorów, Marcel Kożyczak wraz z Szymonem Wroną, Jakubem Abramkiem i Kacprem Chudym wywalczyli w Godziszach Wielkich srebrne medale. Dystans 38 km pokonali w czasie w czasie 46 minut i 20 sekund. Aby osiągnąć taki rezultat, pędzili ze średnią prędkością 49,2 km/h.

Marcel Kożyczak jest najwyższym zawodnikiem w ekipie Velo Talent Cycling Team

Ten doskonały zespół wystartował także w mistrzostwach w jeździe dwójkami. Srebro wywalczyli Chudy z Aramkiem, a Kożyczak z Wroną zajęli czwarte miejsce, ze stratą zaledwie 4 sekund do brązowego medalu.

Pomimo wysokiej formy przed Marcelem Kożyczakiem jest niełatwy okres, kiedy będzie musiał znaleźć swoje miejsce w zawodowym peletonie, a ofert dla młodych kolarzy jest niewiele. Trzymajmy kciuki za dzielnego leszczynianina, aby mu się powiodło i lata wyrzeczeń oraz sumiennych treningów przyniosły oczekiwany rezultat. Najwierniejszym kibicem Marcela jest Marek Kożyczak, jego ojciec, który swoją przygodę z wyczynowym kolarstwem przeszedł w Unii Leszno.