XXXII Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi im. Józefa Lipowego rozpoczęły dwudniową majówkę konną w Bukówcu Górnym. Dziś, 4 maja o godzinie 11:00 rozpocznie się Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych na boisku przy wylocie z Bukówca w kierunku Włoszakowic.
Zawody w Bukówcu, jak co roku przyciągnęły ogromną liczbę zawodników. Wszystko rozpoczęło się paradą na ulicach wsi, którą poprowadziła włoszakowicka orkiestra dęta.
Powożący rywalizowali w dwóch kategoriach. W kategorii kuców rewelacyjnie pojechał Adrian Zając, pewnie zwyciężając w zaprzęgu tworzonym przez kucyki Kubę i Filipa. Drugie miejsce zajął Michał Stawiński, a trzecie Dawid Łupicki.
Mocniej obsadzona była kategoria dużych koni. Triumfował Paweł Matuszak, wyprzedzając Radosława Nadolnego i Grzegorza Lipowego.
Trzy najlepsze zaprzęgi w każdej z kategorii wystartowały w dodatkowej rywalizacji o puchar im. Józefa Lipowego. Kolejność była identyczna jak w zawodach podstawowych.
[FOTORELACJA]10593[/FOTORELACJA]
Kolejne zawody w powożeniu odbędą się już 11 maja w Wilkowicach. Podobnie, jak w Bukówcu, podczas zawodów wystąpią w okazałym pokazie kaskaderzy z Apolinarski Group. O godzinie 11:30 rozpocznie się korowód przez centralną część Wilkowic. Pierwszy zawodnik na parkurze pojawi się w samo południe.
[ZT]74925[/ZT]
[ZT]74894[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz