Zamknij

LUFA to mnóstwo wydarzeń. Sprawdź, co i kiedy będzie się działo

11:38, 27.08.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
REKLAMA
Skomentuj

Przed nami nowe, wielkie i bezpłatne wydarzenie artystyczne - Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny LUFA. Program zaprezentowali dziś na ulicy Wąskiej organizatorzy festiwalu (na zdjęciu).

Dlaczego na ulicy Wąskiej? Bo właśnie na małych uliczkach i placach będzie ten czterodniowy festiwal. LUFA opanuje m. in. deptak, ulice Wolności, Bracką, Wąską, Tylną, Leszczyńskich, Dąbrowskiego czy plac Kościuszki. Rozpocznie się w środę, 4 września, koncertem zespołu Wakacyjny Squad na rogu ulic Słowiańskiej i Grodzkiej (godz. 18).

Na czwartek, 5 września, zaplanowano kolejne koncerty, spotkania z poezją oraz wspólne malowanie obrazu na wielkim płótnie - obraz zostanie sprzedany, a dochód przeznaczony na cele charytatywne. Tego dnia rozpocznie się też malowanie muralu przy ul. Dąbrowskiego - stworzą go chętni mieszkańcy pod kierunkiem artysty Wojciecha Ejsmondta, autora kilku murali w Lesznie (zapisy na Facebooku LUFY).

W piątek, 6 września, także pod jego kierunkiem, malowane będą bramy na ul. Tylnej oraz nastąpi dalszy ciąg koncertów i spektakli na śródmieściu oraz potańcówka na deptaku z zespołem Hot Lips, utrzymana w klimacie lat 50. i 60. (godz. 20-22).

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na sobotę, która będzie ostatnim dniem festiwalu. Tego dnia odbędą się m. in. wieczorne widowiska na wodzie przy placu Kościuszki - pokazy rozpoczną się o godz. 20.30 i będą powtarzane co 15 minut. Natomiast przez cały dzień, od godz. 10  będą warsztaty, koncerty, spektakle teatralne i wiele innych atrakcji. Program jest imponujący, choć inicjatywa rodziła się tylko przez miesiąc, a organizatorzy zapowiadają, że prawdziwy rozmach ujawnią dopiero w kolejnych edycjach.

Szczegółowy program festiwalowych wydarzeń oraz inne informacje TUTAJ.

- Wszystko będzie się działo na ulicach, wśród ludzi, na luzie - zapowiada Martyna Włudarczyk, jedna z organizatorek LUFY.

- Chcemy pokazać sztukę w innych przestrzeniach niż te, które nam się za sztuką kojarzą - podkreśla Katarzyna Plewka.

Festiwal LUFA współfinansuje miasto Leszno.

- To jest element rewitalizacji Leszna i nasz pomysł na to, jak ożywić centrum miasta - dopowiadają organizatorzy.

To też sposób na to, by pokazać lokalne talenty - także tych, którzy muzykują i zajmują się sztuką w domowym zaciszu.

- Nasz festiwal to zachęta, by tworzyć eventy w Lesznie i dzielić się talentami, bo to jest piękne - mówił Filip Wieczorek, muzyk zaangażowany w LUFĘ.

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone