Zamknij

LUFA, dzień trzeci. Zobaczcie, co się działo w piątek. Czytajcie, co w planach na sobotę (zdjęcia)

09:44, 07.09.2019 | Tekst i fot. Tabeusz Bitner
REKLAMA
Skomentuj

Piątek, trzeci dzień Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystów LUFA to jeszcze więcej malowania, jeszcze więcej muzyki, spektakl teatralny dla najmłodszych oraz ogromna potańcówka na deptaku. Sprawdźcie, co w programie na ostatni dzień, czyli sobotę. Program się zmienił z powodu niesprzyjającej pogody.

- LUFA to wyciągnięcie artystów na ulice, to jest pokazanie że każdy z nas ma jakiś talent i pasję - tłumaczy Filip Wieczorek, jeden z koordynatorów festiwalu. - Często siedzimy w domu i nie dzielimy się artystycznym hobby, bo się wstydzimy, LUFA jest po to, aby ludzie się otworzyli i wyszli na ulicę.

W piątek o godz. 17, na ulicy Tylnej, Wojciech Ejsmondt rozpoczął tworzeniem kolejnych dzieł. Maluje znajdujące się tam stare bramy. Tym razem również skorzystał z pomocy chętnych do malowania mieszkańców.

W tym samym momencie rozpoczął się na Deptaku występ 64-Floow. W jego skład wchodzi sześciu raperów: Szymansky, Szkot, Huki, Rybi, JA i DJ Hanzu. Podczas ich występu zaprezentował się również zespół taneczny  Funky Boogie.

Kawałek dalej o tej samej porze odbywał się spektakl dla dzieci Teatru TANDEM pt. “Cyfrowy Kapturek i nowa historia”. Interaktywny spektakl miał pokazać dzieciom, że można się bawić bez komputera i internetu.

Po spektaklu, podwórko na którym odbywało się przedstawienie, zamieniło się w kącik dziecięcy. Dzieci mogły tam posłuchać czytanych przez wolontariuszy bajek oraz malować obrazy.

Zaraz po występie 64-Floow na ich miejsce przyszli równie przebojowi Yellow Snow, którzy wysłali wszystkich słuchaczy w niebywałą podróż po wielu kontrastujących ze sobą gatunkach muzycznych.

Kiedy Yellow Snow zakończyli swój występ, deptak zamienił się ogromny parkiet, gdzie każdy mógł zatańczyć. Do tańca przygrywał i śpiewał zespół Hot Lips, który zadbał o to, żeby każdy znalazł piosenkę, do której będzie potrafił się poruszać.

Na sobotę zaplanowane jest najwięcej atrakcji, ale jest to również jest ostatnia szansa na zobaczenie LUFY. Niektóre atrakcje mogą zostać odwołane z powodu pogody. Osoby, które jeszcze nie odwiedziły festiwalu nie mogą dłużej zwlekać.

godz. 10 - Ciąg dalszy „Bramy-Ramy czyli zabawa w op-art na Tylnej” z Wojciechem Ejsmondem na ul. Tylnej, 
godz. 10 - Spektakl „Jaś i Małgosia” Teatru POMPON na podwórku na ul. Wąskiej 2,
godz. 10:40 - Czytanie dzieciom i muzyczne malowanie z Jagodą Data-Roszak również na podwórku na ul. Wąskiej 2,
godz. 10-14 - Rękodzieło na Wąskiej z udziałem lokalnych artystów na ul. Wąskiej,
godz. 11-13 - Warsztaty teatralne z Markiem Prałatem na podwórku na ul. Wąskiej 2,
godz. 16 - „Kolorowy upływ czasu” czyli malowanie ulicy Leszczyńskich zorganizowane przez Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych,
godz. 16 - Pokaz kuglarski i spektakl parateatralny pt. „Możesz inaczej” na ul. Leszczyńskich prowadzony przez MCP Alternatywa Leszno (jeśli będzie deszcze pokaz zostanie odwołany),
godz. 17 - Koncert Kamila Fabianowska, Arka Kaczmarka, Filipa Wieczorek i Olka Bortel na ul. Wolności i Brackiej,
godz. 18 - Koncert The Bullseyes przy Starych Pompach na ulicy Narutowicza,
godz. 19 - Koncert Printempo przy Starych Pompach na ulicy Narutowicza,
godz. 20:30-23 - (co 15 minut) Widowisko na wodzie Water Concept będzie się przy Starych Pompach na ulicy Narutowicza,
godz. 20:30 - Pokaz Fireshow prowadzony przez MCP Alternatywa Leszno przy Starych Pompach na ulicy Narutowicza (jeśli będzie deszcze pokaz zostanie odwołany),
godz. 20-23 - Zakończenie Festiwalu przez SET DJ przy Starych Pompach na ulicy Narutowicza.

W taki sposób LUFA zakończy się w sobotę.

[ZT]43931[/ZT]

[ZT]43938[/ZT]

 

 

(Tekst i fot. Tabeusz Bitner)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone