Zamknij
REKLAMA

Nie będzie dalszego ciągu sądowej sprawy Błażej Baraniak kontra Telewizja Leszno. Dlaczego?

12:45, 19.09.2019 | Tekst i fot. J.W.
Skomentuj
REKLAMA

Zaskakujący zwrot akcji w tym mini-serialu. Sąd umorzył postępowanie prowadzone z cywilnego pozwu Błażeja Baraniaka. Powód takiego postanowienia jest najprostszy z możliwych.

Błażej Baraniak to były już dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie. Kierował nim od 2016 roku. Ze stanowiska zrezygnował 21 czerwca tego roku ze względu na stan zdrowia i został formalnie odwołany przez prezydenta Leszna.

[ZT]43957[/ZT]

Kilka dni temu Błażej Barania zrezygnował także z dalszego ciągu sprawy przed sądem. Wycofał pozew, a tym samym zrzekł się roszczenia wobec właściciela Telewizji Leszno.

Nie udało się nam skontaktować z B. Baraniakiem. Nie odbiera telefonu. Nie wiemy, z jakiego powodu wycofał pozew. Nieoficjalnie mówi się, że dlatego, iż przestał być dyrektorem teatru. Ale Baraniak nie musiał tłumaczyć w sądzie powodu wycofania pozwu. Po prostu, mógł to zrobić i zrobił.

Dzisiaj, w czwartek  na posiedzeniu sądu nie było stron, a jedynie mecenas Krzysztof Gronowski, pełnomocnik Waldemara Włodarczaka, właściciela Telewizji Leszno. Sąd poinformował o wycofaniu pozwu przez Baraniaka (zrobił to 16 września) i umorzył postępowanie. Jednocześnie uchylił karę grzywny w wysokości 700 zł nałożoną na poprzedniej rozprawie na Łukasza Borowczyka - pracownika sekretariatu teatru, który jako świadek w tej sprawie nie stawiał się w sądzie. W związku z wycofaniem pozwu i umorzeniem postępowanie jego zeznania nie są potrzebne.

Sąd postanowił też zasądzić od powoda - Błażeja Baraniaka, na rzecz pozwanego - Telewizji Leszno, zwrot kosztów zastępstwa procesowego, a więc wynagrodzenia dla adwokata - kwoty 737 zł.

Wycofanie pozwu przez Baraniaka nie tylko zamknęło tę sprawę, ale także spowodowało, że były dyrektor nie może, gdyby nawet chciał, ponownie wystąpić z takim samym roszczeniem wobec Telewizji Leszno. Tak zaznaczył sędzia Michał Kuczkowski.

Była to sprawa o ochronę dóbr osobistych.  Baraniak pozwał Telewizję Leszno za - jego zdaniem - oszczercze i godzące w dobre imię programy oraz publikacje internetowe, które ukazały się jesienią ubiegłego roku.  Telewizja wyemitowała materiały, w których wypowiadali się byli pracownicy Centrum Kultury i Sztuki oraz Teatru Miejskiego.

[ZT]40797[/ZT]

 

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Tylko prawda nas wyzTylko prawda nas wyz

3 1

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że TV Leszno to jedyne rzetelne medium w tym mieście. Pozostali, z leszno24 na czele, zamiatają pod dywan niewygodne tematy i prowadzą toporną propagandę sukcesu obecnej władzy i to za publiczne pieniądze. Obrzydliwcy! 13:02, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Otoz tear zawsze byl osrodkiem, bedzie emocje zapenaj wszelkie zakamarki 14:12, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz