Zamknij

Podziel Się Zniczem - trzecia edycja akcji Stowarzyszenia Pozytywka

08:42, 05.10.2019 | jrs, Fot. pixabay.com
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Pozytywka zebrało ponad 1000 zniczy, które przed Dniem Zmarłych zostały przekazane seniorom. Ile w tym roku uda się zebrać dowiemy się po 20 października.

Pozytywka rusza z trzecią edycją akcji, która z roku na rok się rozkręca.

- W pierwszym roku zebraliśmy około 400 zniczy, ale już w zeszłym roku było ich 1043 - mówi Witold Wachowiak ze Stowarzyszenia Pozytywka, koordynator zbiórki. 

Akcja służy temu, by odciążyć domowe budżety seniorów, którzy wydają spore pieniądze na znicze.

- Znicze w pierwszej kolejności przekazujemy podopiecznym naszego stowarzyszenia, ale dzielimy się również z innymi organizacjami pozarządowymi, które wspierają seniorów. W ubiegłym roku część zniczy przekazaliśmy Stowarzyszeniom Wygraj Siebie i Echo. Mieliśmy również sygnały od ludzi, którzy prosili o przekazywanie zniczy konkretnym osobom - wspomina W. Wachowiak.

Tegoroczna zbiórka została ogłoszona 1 października.

- I od razu zgłosiło się do nas kilka placówek oświatowych, nie tylko z Leszna. Cieszymy się, że akcja ma taki odzew - dodaje W. Wachowiak. - Na pewno jeśli zniczy będzie dużo, podzielimy się nimi z innymi organizacjami pozarządowymi.

W sprawie przekazywania zniczy należy kontaktować się z W. Wachowiakiem - numer telefonu 697 720 105.

 

(jrs, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

xyzxyz

1 0

To jest jakaś paranoja. Po to są stowarzyszenia? Chcemy bić rekordy w dekoracji grobów? Im więcej, tym lepiej? Z grobem i zniczem kojarzy się tylko senior? Ile kosztuje jeden znicz, że potrzebne są "spore pieniądze"? Ponownie będzie proszenie uczniów o pieniądze? Dla mnie to jest upokarzanie seniorów. 19:15, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone