Zamknij
REKLAMA

Premiera sezonu, nowe fotele, nagłośnienie... Będzie dużo zmian w Teatrze Miejskim

12:45, 04.11.2019 | an, fot. Archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Teatr Miejski w Lesznie przygotowuje pierwszą tegoroczną premierę. Bedzie to fascynująca opowieść o kobiecie, która jako pierwsza aktorka na świecie, wystąpiła na ekranie nago. Było to w 1933 roku. Biegła nago przez las. Przez 7 sekund. Ta chwilka zmieniła jej życie.  

Premiera nastąpi 29 listopada.

Zanim jednak to nastąpi, teatr przygotowuje wiele zmian organizacyjnych. Mówił o tym dyrektor Zbigniew Rybka podczas obrad Komisji Kultury Rady Miejskiej. Radni spotkali się właśnie w teatrze. 

Jakie to zmiany?

W dużej, głównej sali staną nowe fotele. Nie dlatego, że te stare są zniszczone, ale dlatego, że będzie ich aż o 120 więcej. Widownia na 264 miejsca zapewni zdecydowanie większe dochody. 

Poprawy wymaga oświetlenie, nagłośnienie, scena, kulisy i wiele innych drobniejszych elementów.

Dyrektor Zbigniew Rybka będzie się starał o fundusze zewnętrzne na ten cel, ale liczy też na pomoc miasta i sponsorów.

Znany jest już repertuar teatru na cały następny rok. Będą to sztuki z ambitnymi, nowoczesnymi tekstami. Sztuki, które już zyskały uznanie w świecie. 

Pierwsza premiera 29 listopada. Reżyserem "7 sekund wieczności" jest dyrektor Zbigniew Rybka. To jego leszczyński debiut, jako reżysera.

 

(an, fot. Archiwum )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

B. B.

1 0

Patrzę na stronie teatru i 150 miejsc, a są jeszcze wolne, więc ciekawe jak sprzedadzą 260 :P 10:36, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 0

Uczniowie, przedszkolacy, trzeci wiek, organizacje pozarządowe ... 11:11, 07.11.2019


wszystkie protokoły wszystkie protokoły

2 0

Następna komisja rady miejskiej i następne posiedzenie, z którego protokół powinien być dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, bo sprawa dotyczy nas wszystkich. 11:25, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

teatrteatr

2 0

Na siłę i na własne życzenie, od samego początku, z pieniędzy mieszkańców Leszna utrzymywanie zawodowej, stałej sceny teatralnej. Duże, każdego roku, oprócz niemałych kosztów stałych, wydatki remontowo-zakupowe z pieniędzy mieszkańców. Jak dotąd – mimo zapowiedzi w 2016r. - żadnej REGULARNEJ I OTWARTEJ edukacji teatralnej w rodzaju: warsztaty dla kandydatów do szkół aktorskich, warsztaty teatralne dla przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych. Żadnych początków powstania obok/przy - jakiegokolwiek teatru amatorskiego. TEATR SAM SOBIE.11:28, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA