Zamknij
REKLAMA

Nasz redakcyjny kolega Edward Baldys doceniony przez LTK. Medal odebrał jego syn (zdjęcia)

20:09, 27.11.2019 | P.P, fot. P. Piotrowski
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne obchodzi 50-lecie działalności. Jubileusz świętowano w środę w ratuszu. Na uroczystym spotkaniu rozdano pamiątkowe medale "Za Serce dla Kultury". Jeden z nich otrzymał nasz redakcyjny kolega, Edward Baldys.

W najnowszym wydaniu gazety "ABC" piszemy o historii LTK. Towarzystwo, przez 50 lat swojej działalności, robiło wiele na rzecz lokalnej kultury i nie sposób wymienić wszystkich jego dokonań.

Z okazji jubileuszu przygotowano medale pamiątkowe "Za Serce dla Kultury". Jeden z nich dedykowano Edwardowi Baldysowi, naszemu redakcyjnemu koledze, który odszedł nagle, po krótkiej chorobie, 25 września 2019 roku. Edziu miał wiele pasji i wiele zajęć. Był m.in. jednym z założycieli Leszczyńskiego Teatru Satyryków, tworzył kulturę tego miasta, uwieczniał ją na swoich zdjęciach, publikowanych głównie w naszej gazecie. Medal przyznany przez LTK odebrał jego syn, Oskar Baldys.

- Dzięki wszystkim instytucjom możemy być dumni, że Leszno jest miastem infrastruktury, zmiany i kultury. W imieniu całego miasta dziękuję Towarzystwu i życzę, żeby pozytywna energia nie wygasła w działaczach tej organizacji - mówił podczas jubileuszu Adam Mytych, wiceprezydent Leszna.

[ZT]44082[/ZT]

 

(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TadeuszTadeusz

1 0

Gratuluje zacnego jubileuszu. 06:53, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MAREKMAREK

0 0

Pan Marek Wróbel (na zdjęciu z opisem) nie jest synem Św. pamięci Edwarda. 11:41, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz