Zamknij
REKLAMA

Wolontariusze Roku 2019 nagrodzeni. Najmłodszy to 6-letni Piotruś (zdjęcia)

17:11, 05.12.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu i właśnie tego dnia odbyła się gala, podczas której wyróżniono wyjątkowe osoby. Działając w leszczyńskich stowarzyszeniach, fundacjach, szkołach czy firmach pomagają innym i nie oczekują za to podziękowań.

- Serdecznie dziękuję za wiele ciekawych przedsięwzięć i za wiele projektów, które organizowaliście państwo poprzez fundacje, stowarzyszenia, instytucje. Dziękuję dyrektorom placówek oświatowych i nauczycielom za propagowanie idea wolontariatu. Czasami są projekty, których nie opisują dziennikarze, ale one są ważne - mówił prezydent Łukasz Borowiak.

Wyboru laureatów, zdobywców głównych statuetek oraz osób wyróżnionych dokonała komisja, w której składzie byli dziennikarze, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Leszna i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz urzędnicy.

To wyniki.

W kategorii Wolontariat Szkolny, w którym oceniano osoby do lat 18, nagrodę odebrała Julia Konkol, zgłoszona przez Zespół Szkół Ekonomicznych. Laureatka włączała się w zbiórki żywności, działania Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Nasz Dom - Nasz Świat oraz w zajęcia w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3.

W kategorii Wolontariat Młodzieżowy główną nagrodę otrzymała Joanna Gosieniecka, zaangażowana m.in. w warsztaty języka migowego, organizację półkolonii "Pociąg do Cooltury". Laureatka została zgłoszona przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej.

W tej kategorii wyróżniono Zuzannę Mejer, którą również zgłosiła Fundacja Centrum Aktywności Twórczej.

W kategorii Wolontariat Dorosły, dla osób w wieku od 26 do 55 lat, było aż 14 zgłoszeń. Najwięcej głosów uzyskał Wojciech Prałat zaangażowany w działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Nasz Dom - Nasz Świat. Laureat organizuje letnie obozy, pikniki, wycieczki i koncerty dla osób niepełnosprawnych, prowadzi także stronę stowarzyszenia na facebooku.

Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Katarzynie Jaśkowiak ze Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

W kategorii Wolontariat Senioralny nagrodę odebrał Jerzy Pazoła, działający w Stowarzyszeniu Leszczyński Bank Żywności, zaangażowany w zbiórki żywności w marketach i złota rączka w stowarzyszeniu. Wyróżnienie otrzymał Zenon Bojek ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie.

Tytuł Wolontariackiej Grupy Roku dostał Klub Filmowy z audiodeskrypcją przy Polskim Związku Niewidomych w Lesznie.

Jako Inicjatywę Obywatelską doceniono Akcję Jabłuszko.

MTL Media została wybrana firmą zaangażowaną społecznie.

Uhonorowano także najstarszego zgłoszonego wolontariusza - Czesławę Kasprzak oraz najmłodszego wolontariusza - sześcioletniego Piotrusia Klimaszewskiego. Był zaangażowany w akcję Jabłuszko.

Gala odbyła się w Teatrze Miejskim. W programie artystycznym wystąpili młodzi artyści oraz członkowie Stowarzyszenia Wygraj Siebie.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz